Letecká katastrofa na Silvestra. Zemřel milionář se snoubenkou a třemi dětmi

Autor: mah, ČTK - 
1. 1. 2018
11:35

Nedělní havárie hydroplánu u australského Sydney stála život rodiny britského milionáře Richarda Cousinse (†58). Spolu s ním v letadle zemřeli jeho dva synové Edward (†23) a William (†25), milionářova snoubenka Emma Bowden (†48) a její dcera Heather (†11). Šestou obětí tragédie byl pilot letadla Gareth Morgan. Letadlo přitom patřilo stejné společnosti, se kterou cestovala i sestra vévodkyně Kate Pippa Middletonová. Nové detaily přinesl na svém webu britský list Daily Mail.

Letecká katastrofa hydroplánu, který havaroval na řece Hawkesbury severně od Sydney, si na Silvestra vyžádala životy pětičlenné rodiny britského milionáře Richarda Cousinse. Ten pracoval jako ředitel cateringové společnosti Compass a do Austrálie se s rodinou vypravil oslavit Vánoce a Nový rok.

Společně s Cousinsem v letadle cestovali i jeho dva dospělí synové Edward a William a snoubenka Emma Bowden s dcerkou Heather. Společně s nimi zemřel i zkušený pilot Gareth Morgan (†44).

Firma oplakává svého šéfa: Strašné zprávy

„Jsou to strašné zprávy. Myšlenky všech zaměstnanců společnosti Compass jsou s Richardovou rodinou a přáteli,“ reagoval předseda představenstva společnosti Paul Walsh na zprávy o smrti jejího ředitele. Dodal, že pro něj bylo ctí s Cousinsem pracovat.

Cousins řídil firmu Compass 11 let, předtím byl jedním ze členů vedení řetězce Tesco. Patřil k nejuznávanějším šéfům podniků. Plánoval, že 31. března ve vedení firmy skončí. Nahradit ho měl Dominic Blakemore, který podle firemního oznámení nastoupí už pondělí.

Kolegové oplakávají i jeho syna Williama. Ten pracoval jako vedoucí tiskového oddělení společnosti Open Britain, která vede kampaň proti tvrdému brexitu.

Předseda Open Britain Roland Rudd uvedl, že všichni členové společnosti jsou zlomeni neštěstím, které Williama Cousinse a jeho rodinu postihlo. „William byl výjimečný mladý muž, který se své práci věnoval s vášní,“ zavzpomínal na svého podřízeného Rudd.

Kondolence od premiéra a detaily katastrofy

Kondolence pozůstalým už nabídl i australský premiér Malcolm Turnbull. „Je to tragédie. Naše srdce jsou s rodinami těch, kteří zemřeli,“ prohlásil v pondělí Turnbull.

Letadlo přitom patřilo stejné společnosti, kterou při své cestě po Austrálii využila i sestra vévodkyně Kate Pippa Middletonová. Turistická firma se po nehodě rozhodla nechat všechna svá další letadla na zemi. Dokud se nepřijde na to, co bylo příčinou havárie.

Vyšetřování tragédie přitom teprve začíná. Policie je na místě a zajišťuje vyzvednutí vraku letadla, které se potopilo do řeky Hawkesbury poblíž Cowanu, kde je hloubka až 13 metrů. Těla už byla z vody vytažena.

Jednou z pracovních verzí je, že se pilot letadla pokoušel o nouzové přistání. Svědci novoroční tragédie popsali, že letadlo před havárií ostře zatočilo směrem k řece.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

majojo ( 1. ledna 2018 21:39 )

Je to ovšem záležitost postižené rodiny, tak proč se má celý svět zajímat natož tru chlit nad tím, že zemřel šéf jakési ani ne příliš významné firmy, byť to byla tragická smrt - a vzal s sebou i své potomky.

majojo ( 1. ledna 2018 18:28 )

A britské bulvární listy jistě píší o krásné snoubence, neboli blonďatém andílkovi, aniž brali v potaz, že zase jedna zlatokopka lezla, kam neměla.

renataren ( 1. ledna 2018 17:34 )

Firma oplakává kapitalistického vydřiducha... Tááák jistě.. Ukažte mi takovou firmu, každému je to u poudele, akorát že asi přijdou o práci...

partyzanka_michell ( 1. ledna 2018 16:17 )

okurka007 ( 1. ledna 2018 16:04 )

Dobre ubohy clanek. Stacilo napsat ze zemrel sef firmy zabyvajici cateringem, info ze je milionar (nevime ze v CZK, USD, GBP) nehraje zadnou roli. Mimo jine dne mit milion neni zadny majetek, jenom barak v Praze bliz centru vyjde na cca 20mil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa