Muže (†39) bolelo v uchu. Lékař mu předepsal kapky, náhle zemřel

Autor: aba - 
25. 10. 2017
16:41

Úmrtí, kterému se dalo předejít. Tak to vidí rodiče devětatřicetiletého Andrew Broadhursta, který zemřel v březnu v britské nemocnici na meningitidu. Ačkoliv si několik měsíců stěžoval na bolest v uchu, lékaři mu nemoc diagnostikovali až několik dní před jeho smrtí.

Andrew registroval první potíže během listopadu a prosince minulého roku. Měl zalehlé ucho a začal pociťovat bolest. V lednu kvůli bolestem poprvé navštívil lékaře. "Stěžoval si na zalehlé ucho. Vyšetřila sem ho a vyšetření prokázalo přítomnost nadměrného množství mazu. Předepsala jsem mu kapky olivového oleje," vypověděla u soudu doktorka Kate Corrigan. Podle ní se Andrew o bolesti nezmiňoval.

Ta ho ale trápila dál. Podle jeho matky byla nesnesitelná, muž se měl držet za ucho a kývat se ze strany na stranu, "bolest ho doháněla k šílenství," říká žena.

Osmého března šel k doktorce Corriganové Andrew znovu, protože bolest nepřestávala. Ta ho poslala na vyšetření do nemocnice s podezřením na migrénu a vyplnila papíry na potřebné neurologické vyšetření.

I přes všechny testy, kterými muž prošel, lékaři neodhalili zánět středního ucha, který mu způsoboval velké bolesti hlavy. Šestnáctého prosince ho našla jeho matka v koupelně, když zvracel a zkolaboval.

Záchranka ho převezla do nemocnice, kde mu byl udělán scan mozku. Ten odhalil jeho otok a lékaři diagnostikovali meningoencefalitidu způsobenou dlouhodobě neléčeným zánětem v uchu. Ačkoliv ale nasadili širokospektrá antibiotika, pro Andrewa už bylo pozdě a dva dny nato zemřel.

U soudu lékařka vyjádřila rodině upřímnou soustrast i politování nad tím, že neodhalili příčinu problémů, dokud se muž nacházel v lepším stavu.

Video: Studentka ošetřovatelství se zřítila z pavlače v šestém patře

Video Studentka ošetřovatelství se zřítila z pavlače v šestém patře - youtube.com

 

hasickajana ( 25. října 2017 16:45 )

Muže (†39) bolelo v uchu. Lékař mu předepsal kapky, náhle zemřel... Hm.. a stačil aspoň dopsat ten recept..? Každej, kdo má trochu smysl pro rodný jazyk, to jistě pochopí. Trubky z Blesku ovšem těžko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud