Martínek (3) přišel po nehodě o maminku i babičku: Za jediný den se pro něj vybralo 57 tisíc

Autor: dce - 
25. října 2017
14:56

Neuvěřitelná vlna dobročinnosti se zvedla po zveřejnění prosby o pomoc pro malého Martínka. Minulý týden tříletý chlapeček přišel při nehodě o maminku i babičku. Tatínka nemá a starat se o něj nyní bude teta, která se sama potýká s existenčními problémy. Lidé na pomoc pro chlapečka za necelý den vybrali 57 tisíc korun! Oblečení i bot nabídli během pár hodin tolik, že je Martínek asi nestihne ani unosit.

Na smutný osud chlapečka z Čepřovic upozornila studentka ze strakonického gymnázia Kateřina Božková. V letáčku s výzvou poprosila o pomoc pro teprve tříletého Martínka, kterému ve středu zemřela při srážce s kamionem maminka s babičkou.

„Martínek bohužel nemá tatínka a poslední člověk z jeho rodiny je teta, která sama řeší existenční problémy,“ popsala studentka. Primárním cílem bylo pro chlapce sehnat oblečení a obuv a snad i nějaké hračky. Během pár hodin ale lidé příspěvek, který se objevil na Facebooku obce Čepřovice, sdíleli tolikrát, že zájem o pomoc projevily stovky lidí.

Obec nakonec zřídila transparentní účet, kde se během necelého dne nastřádalo 56 900 korun. Desítky lidí poslaly na sběrné místo i potřebné věci pro chlapečka. Přišlo toho tolik, že obec příjem dalších zastavila – chlapeček by je totiž ani nestačil unosit. Lidé ovšem myslí i na tetu, která je nyní ve velmi těžké situaci a ptají se, co by mohli darovat jí.

Mnozí se také zajímají, jak se chlapeček má nyní. „Martínek je u tety, chodí do školky a má se k světu,“ uvedla starostka Barbora Poláčková. Jaké další věci bude chlapec či teta potřebovat, bude obec zjišťovat až po pohřbu.

„Ještě bych vám všem chtěla z celého srdce poděkovat za to, že vám není lhostejný život malého tříletého kluka. Děkuji a velice si toho vážím a je jasné, že Češi jsou národ srdečný,“ dodala.

K nehodě, která Martínka připravila o dvě nejbližší ženy, došlo minulou středu po poledni. Martínkova babička tam se svým peugeotem vjela ze zatím neznámých příčin do protisměru přímo pod kola protijedoucího kamionu. „Padesátiletá řidička a její čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně nehodu nepřežily. Řidič nákladního automobilu vyvázl bez zranění,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Chlapeček byl v době nehody ve školce v Čepřovicích.

Chcete Martínkovi a jeho tetě přispět i vy? Peníze můžete zasílat na účet 115-5499120257/0100.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud