Chlapce (†3) zabilo ve školce jídlo, které jedí všechny děti

Autor: lm - 
10. 11. 2017
16:29

Teprve tříletý chlapeček zemřel poté, co mu ve školce podali jídlo, na které měl alergii. Zaměstnanci mu dali sendvič se sýrem, přestože věděli, že chlapec vůbec nesmí mléko a produkty z něj pozřít.

K tragédii došlo ve středu 3. listopadu ve školce Center for Family Services (Centrum pro rodinné služby) v newyorském Harlemu. Zaměstnanci zařízení naservírovali tříletému Elijahu Silverovi grilovaný sendvič se sýrem, a to i přesto, že rodiče školku upozornili, že má vážnou alergii na mléko a mléčné produkty. Chlapec upadl do anafylaktického šoku a po převozu do nemocnice zemřel.

Případ nyní vyšetřuje městský odbor zdraví. „Nic pro nás není více důležité než bezpečí našich dětí a jsme hluboce zarmouceni touto tragédií. Dostaneme se na kloub tomu, co se tam stalo. V mezičase jsme se rozhodli uzavřít Centrum pro rodinné služby a se vší vervou vyšetřujeme, co se stalo a jestli zařízení mohlo udělat něco, aby tragédii zabránilo,“ sdělil listu Daily News mluvčí odboru Christopher Miller.

Rodina malého chlapce je v šoku a neví, jak se s tragédií vyrovnat. Jejich přátelé mezitím založili na internetu sbírku, která jim má pomoci zvládnout následující období. Podle popisu u sbírky jde zejména o finance na to, aby si rodiče mohli vzít volno v práci, a dále pak na nezávislou pitvu a pohřeb. Lidé už jim poslali přes 40 tisíc dolarů (877 tisíc Kč).

Video: Pavel Urík vám řekne, jak se zachovat ve chvíli, kdy dítě dostane velkou alergickou reakci

Video Pavel Urík vám řekne, jak se zachovat ve chvíli, kdy dítě dostane velkou alergickou reakci. - Adam Balažovič
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
oxygene.p ( 11. listopadu 2017 09:53 )

Jako taky nechápu proč se kvůli jeho chcípnutí dělá finanční sbírka. Až ho zakopou , což tak drahý není , tak co s těma prachama budou dělat? Kdyby to byl chlap od rodiny , otec , živitel , tak sbírku pochopím , pokud umře malý dítě , tak sbírku nepochopím.

dzambulka007 ( 10. listopadu 2017 21:33 )

Proc se pro rodice maleho cmouda dela sbirka?

agfor ( 10. listopadu 2017 21:23 )

Jídla v našich školních jídelnách by zabíjela taky, ale Češi si od malička musí zvykat na odpadní hnus z Polska a z Německa, takže jim už toho moc neublíží.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa