Hasič Michal trpí vážnou nemocí: Na transplantaci se přihlásili všichni kolegové

Hasiči z letiště Praha se snaží pomoci nemocnému kolegovi.
Autor: aba - 
29. 9. 2017
13:42

Michal T. (23) pochází z Mostu, ale pracuje jako hasič na Letišti Václava Havla v Praze. Ve svém mladém věku trpí vážnou nemocí, kterou může vyléčit jen transplantace kostní dřeně.

Michal pracuje na pražském letišti jako hasič. Ač je původem z Mostu, je připraven nasadit život za cestující na letišti v případě ohrožení. Bohužel ho ale v jeho věku postihla vážná nemoc.

Michal ve svých třiadvaceti letech trpí myelodysplastickým syndromem, stavem, kdy kostní dřeň neprodukuje dostatečné množství krevních látek, červených a bílých krvinek a krevních destiček, kolik jeho tělo potřebuje.

Řešením na tuto nemoc je pouze transplantace kostní dřeně. V registru je však málo lidí, a tak se snižuje šance najít shodu, tedy vhodného dárce. Na pomoc však Michalovi přispěchali všichni jeho kolegové z letiště, kteří se do registru zapsali.

„Obrovský gesto. Obrovská poklona a obrovskej díky za to, že můžu pracovat zrovna s vámi,“ vzkázal Michal svým kolegům na svém facebookovém profilu. „Obrovský dík, už abych byl zase s vámi,“ přeje si pražský hasič.

Hasič z pražského letiště trpí vážnou nemocí: Jeho kolegové mu pomáhají.Hasič z pražského letiště trpí vážnou nemocí: Jeho kolegové mu pomáhají. | 

Ve snaze pomoci nejen svému kolegovi se tým hasičů z letiště v Praze nechal zapsat do registru dárců kostní dřeně a zároveň vyzývá ostatní, aby následovali jejich příkladu. Čím více lidí se do registru přihlásí, tím větší je šance, že nejen Michal, ale i ostatní, kteří na transplantaci čekají, najdou vhodného dárce.

Video Cvičení záchranných složek na Rozvadovské spojce v Praze při simulaci dopravní nehody - David Malík
360p

Doporučujeme
liskabystrouska ( 30. září 2017 12:19 )

porgy1 ( 29. září 2017 15:55 )

Tak to je nádherný gesto !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud