Čtenáři Blesk.cz pomohli nemocnému Adámkovi (10 měsíců): Čeká na transplantaci

Autor: ula - 
11. 3. 2017
07:30

Adámkovi bylo 6 měsíců, když mu lékaři diagnostikovali zákeřnou nemoc. Chlapečka může zachránit jen transplantace kostní dřeně, kterou by měl v nejbližší době podstoupit. Jeho matka Kateřina, kterou otec Adámka opustil těsně po synově narození, má strach, že celou léčbu finančně neutáhne. I díky vám, čtenářům, zvládá ale svoji situaci mnohem lépe. Adámkův stav se ovšem zatím nelepší.

Když bylo Adámkovi šest měsíců, objevil se u něj neustupující kašel. Lékaři nejdříve netušili, co mu je, pak ale přišla smutná diagnóza. Adam trpí těžkým kombinovaných imunodeficitem, kdy mají kojenci zvýšenou náchylnost k infekcím. Jedinou účinnou léčbou je transplantace kostní dřeně.

Kateřina dostala strach, že o svého synka přijde, naštěstí se našel vhodný dárce. Adámka nyní čeká chemoterapie a nakonec transplantace. K uzdravení tedy vede ještě dlouhá cesta. Není ale nemožné.

Adámkův stav se nelepší

Kateřinu opustil partner, když byly Adámkovi dva týdny, naštěstí není vnuk lhostejný prarodičům. Kateřinina maminka se o Adámka stará, když Kateřina nemůže.

„Adámkův stav se zhoršil, jeho rýma neustupuje, má kašel a je zahleněný, špatně se mu dýchá. Do toho se mu objevila vyrážka na nožičkách a obličeji, navíc má horečky," řekla Blesk.cz Kateřina. Příští týden už čeká ji i jejího syna maraton potřebných vyšetření a chemoterapie, než dojde v dubnu na transplantaci.

Milá slova i oblečení

Kateřina by ráda poděkovala čtenárům Blesk.cz, kteří se rozhodli Adámka podpořit, ať už milými slovy, nebo i finančními dary.

„Tři čtenáři zaslali finanční dar v celkové výši 13 tisíc korun, za který jsem neskutečně vděčná, dále nám maminka tří dětí nabídla oblečení pro Adámka a další čtenářka z Ameriky nám poslala balíček,“ říká Kateřina dojatě. Další lidé jí nabídli, že ji nakoupí potřebné věci  a její kamarád založil v práci kasičku a jeho kolegové se skládají na pomoc Adámkovi.

„Chtěla bych poděkovat celé rodině za obrovskou podporu a pomoc, všem známým i neznámým za krásné vzkazy, které mi posílají. Je to pro mě velká psychická pomoc. DĚKUJI!“ vzkazuje Kateřina.

Pokud chcete Kateřině a malému Adámkovi pomoci, pište na e-mail chcipomociadamovi@gmail.com

 Podívejte se na příběh Ahsyi Kinga, kterého zachránili lékaři v Česku:

Video  Ashya King - Protonové centrum  - Tomáš Polák, Lukáš Červený, Blesk TV

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Další videa