Statečné holčičky (6 až 9) bojovaly s rakovinou: Po třech letech je všechno jinak

Autor: štš, shp - 
10. 3. 2017
10:01

V roce 2014 obletěla svět dojemná fotografie, na níž se objímají tři holčičky bojující se zákeřnou rakovinou. Nyní, po třech náročných letech, se ve stejné póze vyfotily znovu. Nový snímek však při náší radost - všechny dívenky zákeřnou nemoc porazily! 

S nápadem vytvořit snímek upozorňující na zákeřnost dětské rakoviny přišla fotografka Lora Scantling z Oklahomy. „Ta hnusná choroba se dotkla i mě, zemřel na ni můj otec a malý syn mé kamarádky. Chtěla jsem udělat něco emotivního, fotku, která by mluvila sama za sebe,“ vzpomíná.

Jako drak a princ Lora si tedy na Facebooku dala »inzerát«, že shání nemocné holčičky. A tak se daly dohromady Rylie Hughey (6), Rheann Franklin (9) a Ainsley Peters (7). Neznaly se, spojovala je jen rakovina a fakt, že zrovna procházely chemoterapií a neměly vlasy. Na dojemném snímku se navzájem objímají a v bledých tvářičkách se jim zračí náznaky úsměvů.

Ta fotka splnila svůj účel. Stala se symbolem boje za uzdravení a motivovala i mnohé dospělé pacienty,“ říká Lora. A protože jsou všechny holčičky, z nichž se staly skvělé kamarádky, už zdravé, setkaly se znovu a udělaly stejný snímek, jehož poselství zní: Je to strašná nemoc, ale dá se porazit!

Rylie a Ainsley na snímku vypadají báječně, jen nejstarší Rheann stále nemá vlásky, protože s rakovinou bojovala nejdéle. „Rakovina je jako drak a chemoterapie jako princ,“ líčí Ainsley. „Rakovina si zahrávala se špatnými princeznami,“ usmívá se Rylie.

Podívejte se, jak zákeřnou rakovinu porazil malý britský chlapec Ashya, kterého léčili v Česku:

Video Malý Ashya před rokem umíral na rakovinu, teď se sám prošel po Praze - Daniela Soukalová, Lukáš Červený
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
xeen ( 10. března 2017 18:49 )

Princové jsou často horší než draci.

balcarova3 ( 10. března 2017 13:55 )

a já myslela že v tehle zemi nežijou kreténi jako ty!!

dfghjk ( 10. března 2017 10:47 )

a já myslel, že dětští bojovníci jsou jen v Africe nebo v islamském státu ...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa