Babička Nečesaného napsala kadeřnici: Vazba kvůli dopisu! Obsahuje výhrůžky, tvrdí státní zástupkyně

Autor: ljš, ČTK - 
8. září 2017
05:00

„Osud způsobil, že jsme my i vy trpěli tím, co se stalo.“ Tak začíná dopis, který v květnu poslala babička Lukáše Nečesaného kadeřnici Ludmile B., z jejíhož napadení je její vnuk viněn. V listu ji žádá o omluvu a varuje, že pokud k tomu nedojde, bude ji žalovat.

Dopis, který je součástí spisu, přečetla na začátku líčení státní zástupkyně Lenka Faltusová. „Považovala jsem to za nutné, protože pan předseda to neučinil,“ řekla posléze novinářům.

V listu, který kadeřnice Ludmila B. obdržela v květnu letošního roku, Marie Nečesaná odkazuje na dva rozsudky Nejvyššího soudu, který jejího vnuka propustil z vězení. O jeho nevině je ale prý přesvědčená především proto, že v době, kdy k napadení došlo, byl s ní a jejím manželem už doma.

„Vzhledem ke skutečnosti, že víme naprosto jistě, že náš vnuk je nevinný, musí být vaše výpověď zákonitě nepravdivá. Mohlo se jednat o nepravdu, nebo lež,“ uvedla Nečesaná. O nepravdu jde podle ní v případě, že se kadeřnice spletla na základě svého „nereálného pocitu“, o lež pak, pokud se napadená snaží krýt skutečného pachatele nebo jednala pod nátlakem policistů.

Babička v dopise uvádí, že kvůli procesu, který je proti jejímu vnukovi veden, trpí ona i manžel vážnými zdravotními problémy. Po kadeřnici žádají omluvu a přiznání, že se mohla mýlit. V závěru dopisu Marie Nečesaná napsala, že pokud se kadeřnice neomluví, bude ji rodina žalovat v občanskoprávním sporu.

„Je to neuvěřitelné, já jsem nikoho nenapadla a nevím, za co se mám omlouvat,“ řekla k dopisu při výslechu kadeřnice. Žalobkyně o přestávce mezi výslechy poškozené označila obsah dopisu za výhrůžky. „Byla to snaha o ovlivnění její výpovědi v hlavním líčení. Jde o jeden z důvodů vazby koluzní, což jsem podotkla, když jsem ten dopis dočetla,“ dodala.

Nečesaní to popírají. „Je to čistě osobní aktivita Lukášových prarodičů, kteří jsou zdravotně na tom velmi špatně. Bohužel. Máme jednu oběť loupežného přepadení, což nikdo nezpochybňuje. Je nám to líto, ale tím, že policisté vyrábí z tohoto případu spíš justiční zvěrstvo než omyl, tak to odnášejí zdravotně další lidé. Ti se trápí a ptají se proč,“ vysvětlil pro Blesk.cz otec Lukáše Nečesaného Luděk. „Stav mého dědečka je opravdu vážný a já se nemůžu v Hořicích ani ukázat. On tak nemůže vídat mou dcerku,“ dodal Nečesaný mladší.

Video Žalobkyně Lenka Faltusová k dopisu, který dostala kadeřnice od babičky Nečesaného. - David Malík

Video Kadeřnice Ludmila B. o dopise, který dostala od babičky Nečesaného - David Malík, Jitka Pecharová

pokrok ( 20. září 2017 11:10 )

Dnes a zítra má proběhnout s Nečesaným soud.Nevíš baliko kde se o tom píše ?

pokrok ( 20. září 2017 09:57 )

Zindulo, dnes a zítra má proběhnout soud s Nečesaným, ale nikde není o tom ani zmínka .Nevíš v kterém tisku je o tom zmínka ?

pokrok ( 20. září 2017 09:53 )

Dnes a zítra má opět proběhnout s Nečesaným soud, ale nikde to nemohu najít,- ani se o tom už nepíše Nevíš něco o tom ?

pokrok ( 20. září 2017 09:47 )

Dnes a zítra má proběhnout soud s Nečesaným. Nevíš kde bych našel o tom nějakou zmínku ? Nezveřejnění může naznačovat , že se nový soudce nechal o nevině Nečesaného - finančně "přesvědčit" ! Nevíš kde se o dnešním soudu Nečesaného dnes píše ? Dík .

pokrok ( 20. září 2017 09:42 )

DNES A ZÍTRA má probíhat soud s Nečesaným a nikde jak vidímm- o tom není ani zmínka! Že by média dostala zákaz ,- kdy snad předem by bylo již rozhodnuto o Nevině Nečesaného,- který jak víme přísahal na svou roční dcerku - kdy svým přísaháním mi připomíná prolhaného Babiše ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud