Dahlgren v české base naříká: Doživotí si chce odsedět v USA

360p240p
22. 4. 2017
12:50

Za vyvraždění čtyřčlenné rodiny svých příbuzných dostal Američan Kevin Dahlgren (24) doživotí, které mu před měsícem pravomocně potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Od té doby sedí ve věznici ve Valdicích a spřádá plány, jak se dostat domů do Spojených států. Půjde to jen těžko…

Dahlgren, kterého k brutálnímu masakru v rodinné vile v Brně-Ivanovicích před čtyřmi lety údajně nabádaly hlasy v hlavě, chce žádat ministerstvo spravedlnosti, aby si mohl trest odpykat ve Spojených státech. Informuje o tom server iDnes.cz.

Kladného vyřízení žádosti se Dahlgren zřejmě nedočká a raději by se měl začít učit česky. Šance na to, že by mohl být přemístěn do cely v některém vězení ve své rodné zemi, jsou mizivé z několika důvodů. Tím hlavním je skutečnost, že ve Spojených státech byla již před deseti lety zrušena detenční zařízení. Právě zabezpečovací detence byla Dahlgrenovi vynesením doživotí nařízena, protože hrozí recidiva činu.

„Předpokládám, že o těchto věcech se pan Dahlgren nejspíš radí se svým americkým právníkem,“ řekl jeho český právník Richard Špíšek pro Idnes.cz.

Video Kevin Dahlgren odchází po vynesení doživotí ze soudní síně. - Foto Blesk - Zdeněk Matyáš
360p 240p

"Po zamítnutí odvolání olomouckým soudem jsem Kevina Dahlgrena ještě neviděl. Teď mu napíšu, že vím, kde je, také o tom zpravím jeho rodiče. Pravděpodobně za ním vyrazím, až budu mít k dispozici ten rozsudek, aby bylo o čem mluvit," řekl Špíšek ČTK poté, co zjistil, že jeho klienta převezli z brněnského vězení do Valdic.

A právě proti rozsudku nejspíš s klientem podají dovolání k Nejvyššímu soudu. Až po jeho rozhodnutí budou řešit žádost o přemístění. „Nicméně pan Dahlgren chce být přemístěn do amerického vězení, aby byl blíže rodině,“ řekl iDnes.cz Špíšek.

Video Pohřeb vyvražděné rodiny z brněnských Ivanovic - Blesk - Ondřej Požár
480p 360p 240p

 

Doporučujeme
danyka ( 22. dubna 2017 22:15 )

Pane, kdybyste provedl cokoliv jiného, tak možná, ale za vraždu 4-členné rodiny, která vám poskytla pomoc, si nezasloužíte nic jiného, než být do smrti v lochu o chlebu a vodě. Stejně se budete mít líp, než si zasloužíte.

kajman1 ( 22. dubna 2017 19:28 )

Jen ať si to užije v USA by ho rodiče dostali ven .Posaďte ho ke Kramnemu budou se hodí navzájem vzdělávat.Aspon se nebudou nudit.

tomik007 ( 22. dubna 2017 16:08 )

Esce sa nenauczil CEZKY

ivoadler ( 22. dubna 2017 15:31 )

Já bych ho uvolnil, soudruzi, uvolnil, ale až po předchozí kastraci.

sores ( 22. dubna 2017 15:29 )

Se zločinci žádné slitování. Každý vyleze vyžraný z basy a mají se tam za naše prachy lépe než důchodci v Domově!!! Což je bordel!!! Ne přímo s.viň.ár.na!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud