Mezi nejhorší zločince: Dahlgrena převezli do Valdic!

Autor: ČTK ljš - 
3. 4. 2017
19:04

Heparinový vrah Petr Zelenka, zabiják seniorů Jaroslav Stodola nebo vrah spisovatelky Simony Monyové Boris Ingr! S těmi všemi a s mnoha dalšími zločinci se může Američan Kevin Dahlgren setkat. Vězeňská služba ho převezla z bohunické věznice v Brně do Valdic, jedné z nejhorších českých věznic, kde si odpykává trest řada doživotních odsouzenců. 

„Kevina Dahlgrena převezli už někdy minulý týden, dnes jsem se to oficiálně dozvěděl,“ řekl Dahlgrenův obhájce Richard Špíšek, který tak potvrdil informaci České televize.

„Po zamítnutí odvolání olomouckým soudem jsem Kevina Dahlgrena ještě neviděl. Teď mu napíšu, že vím, kde je, také o tom zpravím jeho rodiče. Pravděpodobně za ním vyrazím, až budu mít k dispozici ten rozsudek, aby bylo o čem mluvit,“ řekl Špíšek.

Dahlgren podle rozsudku v květnu 2013 zabil v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel – otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý. Poté odjel do Rakouska, kde nasedl do letadla mířícího do USA. Mladík byl 23. května zadržen na letišti ve Washingtonu na základě zatykače vydaného českými orgány. Americké soudy poté rozhodly o jeho vydání do ČR, kam byl dopraven 31. srpna 2015.

Vinným ho uznal brněnský krajský soud loni v červenci, proti rozsudku se odvolal. Letos v březnu olomoucký vrchní soud odvolání zamítl, rozsudek se tak stal pravomocný. Dahlgren proti němu pravděpodobně podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Video Kevin Dahlgren odchází po vynesení doživotí ze soudní síně. - Foto Blesk - Zdeněk Matyáš
360p 240p

Doporučujeme
9rot6 ( 4. dubna 2017 05:25 )

Proč se někdo pozastavuje nad tím,že byl převezen mezi nejhorší zločince,vždyť zabil čtyři lidi,bylo mu to prokázáno, tak z něj zas nedělejte ,, slušňáka "!

prdlafka ( 4. dubna 2017 00:39 )

a on mu za to viš.uká pr.del kripl

nika70 ( 3. dubna 2017 19:34 )

Ach ten češtin opět...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud