Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Odpočívej v modré hlubině! Kamarádi se loučí se sportovcem Valentou (†28)

Autor: ljš - 
13. dubna 2017
11:00

Špičkový potápěč a skvělý kamarád. Tak vzpomínají přátelé a kolegové na freedivera Martina Valentu, kterého našli v neděli mrtvého v jilemnickém bazénu, kam přišel trénovat potápění na jeden nádech.

Smrt mladého plavce, který byl dokonce držitelem českého rekordu ve statickém potápění, přívržence tohoto sportu velmi zasáhla.

„Ne všichni, co to pod vodou milujeme, si uvědomujeme, že je tady malinká šance, že nás jednoho dne na konci ponoru nečeká vynoření… A sem tam si toho »Černého Petra« někdo vytáhne… Znal jsem ho jako skromného člověka a špičkového freedivera, kterého měli rádi úplně všichni, proto bych nikdy nevěřil, že si toho »Černého Petra« vytáhne zrovna on… Ale stalo se. Budiž mu voda domovem navždy,“ napsal Martinův kamarád Václav.

„Martine, já tě měl čekat v hloubce, s delfíny, mořskými pannami… Co tě to napadlo, takhle se předbíhat… Drž mi tam místo, nevím kdy, ale přijdu za tebou…,“ vzkázal zase jeho kolega Mirek.

Martin Valenta, kterému freediveři přezdívali plyšák, zemřel v neděli při odpoledním tréninku, kdy jeho bezvládné tělo našli na dně jilemnického bazénu. Bohužel se zřejmě rozhodl potápět sám, bez parťáka, který by ho hlídal, a došlo u něj ke ztrátě vědomí. Jeho úmrtím se zabývá policie, která nařídila soudní pitvu. 

Poslední rozloučení s českým rekordmanem se bude konat v pátek 14. dubna v obřadní síni v Horní Branné.

deratizater ( 13. dubna 2017 11:28 )

zbytečná hloupá smrt mladého muže.Sportovec který soutěží jak dlouho vydrží pod vodou bez nadechnutí je hlupák který jde proti přírodě. Budíš mu země lehká.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání