Tragédie na stavbě: Krásnou Marii (†25) rozdrtil v tunelu bagr

Autor: aba - 
12. dubna 2017
10:24

K obrovském neštěstí došlo v pondělí na Slovensku. V rozestavěném tunelu ve Višňovém u Žiliny zemřela mladá nadějná geodetka Mária (†25). Pracovala tam se svým kolegou a právě prováděla zeměměřičské práce, když ji zabil otáčející se bagr.

Mária zrovna seděla se svým starším kolegou ve firemním džípu asi jeden a půl kilometru od vchodu do tunelu, který se právě razí ve Višňovém u Žiliny. Oba zapisovali naměřené údaje do počítače, když se okolo nich začal otáčet bagr. Nejspíše si ho ani nevšimli, dokud nedošlo k velkému neštěstí.

Bagrová lžíce během otáčení narazila přímo do auta, ve kterém Mária seděla na místě spolujezdce. Bohužel byl náraz těžkou lžící tak silný, že mladou ženu přimáčknul a ona na místě podlehla rozsáhlým zraněním hrudníku. Její kolega vystoupil z místa řidiče bez zranění.

Tragédie teď hýbe celým Slovenskem a na místě neštěstí se byl podívat i ministr dopravy, aby vyjádřil soustrast. Nejvíce však trpí její rodina a hlavně přítel mladé ženy Martin. S ním měla v plánu oslavit výročí, tento týden by spolu byli 5 let a 5 měsíců. Oba měli velké plány do budoucna, těšili se na společnou letní dovolenou v Chorvatsku a ve hře byly dokonce i zásnuby.

„Před pár dny jsem se ho ptala, jestli už jsou zasnoubení, a říkal, že ještě ne. Tak to už to nestihnou,“ řekla pro deník cas.sk maminka Martina. „Ohromně ji ta práce bavila, je to strašné neštěstí. Vůbec se z toho nemůžu vzpamatovat, byli taková pěkná dvojce. Vůbec nevím, co se teď v Martinovi odehrává. V noci se budil, plakal a pak jsou zase chvíle, kdy je úplné klidný. Bude to mít těžké, až ji uvidí v rakvi,“ stýská si jeho maminka.

O odškodnění rodiny zatím úřady neuvažují a počkají na závěr vyšetřování celého incidentu. Po zajištění důkazů a fotografií z místa byla stavba tunelu znovu obnovena.

Na vyprošťování bagru, který uvízl v bahně telčského rybníka se podívejte ve videu:

Video Vyprošťování bagru uvízlého v telčském rybníce - Jiří Čada

tomik007 ( 12. dubna 2017 17:21 )

Blesku, jako bychom nemeli dostatek domorodych tragedii

syrucek ( 12. dubna 2017 13:08 )

Tak to vypadá, že za neštěstí může bagrová lžíce. Už jí zatkli? Btw pět let a pět měsíců... To je výročí jako prase.

larissa ( 12. dubna 2017 12:10 )

daj sa liecit ty bezcitny chudak !!!

Iondynskypes ( 12. dubna 2017 10:56 )

K obrovském neštěstí došlo v pondělí na Slovensku. V rozestavěném tunelu ve Višňovém u Žiliny zemřela mladá nadějná roztažnožka Mária (†25). Pr.cala tam se svým kolegou a právě prováděla kamasutru, když ji zabil otáčející se bagr.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud