Únos a věznění v garáži Janu a Daniela rozdělilo: Už se nevídáme, přiznal chlapec

16. března 2017
10:45

Měli první rande, to ale skončilo děsivě. Recidivista Zdeněk H. Janu a Daniela ze společné procházky unesl a deset dní je věznil ve speciálně upravené garáži v Ústí nad Labem. Teprve šestnáctiletý chlapec se tehdy zachoval jako hrdina a dvojici díky rafinované šifře, kterou poslal rodičům, zachránil. K velké lásce ale prožité drama nevedlo. Naopak.

Přestože si obě děti v garáži prošly peklem, jsou už psychicky relativně v pořádku, určité potíže ale přetrvávají. „Je pravda, že když slyším bouchnutí vrat, třeba od naší garáže nebo od kotce, hned se mi všechno vrátí a začnu nad tím přemýšlet. Ale není to až tak, že bych nadskočil a vyloženě se bál. Strach jsem cítil, když jsem před nějakou dobou jel autobusem a byl v něm chlap, který vypadal jako on, náš únosce. Tehdy jsem se necítil moc dobře. Člověk ví, že ten únosce není venku, ale stejně jsem se hodně zarazil,“ řekl v rozhovoru pro Mladou frontu Daniel.

Už dříve řekl, že si s Janou po dramatických událostech dali v začínajícím stavu pauzu. Teď přiznal, že už se nevídají. „Naposledy jsem ji viděl buď před Vánocemi, nebo těsně po nich. Nevím přesně. Nejsme v kontaktu,“ řekl.

Oba se ale zřejmě setkají za dva týdny u ústeckého soudu, kam se rozhodli jít. „Chci ho určitě vidět. Chci vidět, jak se bude tvářit, až uvidí on mě. Až uvidí toho, kdo ho přečůral a kvůli komu on sedí. Zajímá mě, jak to celé bude probíhat,“ řekl Daniel. „Chtěla bych se tam jít podívat a udělat všechno proto, aby dostal víc let. Aby měli důkaz, že on je ten zlý, aby se už v uvozovkách nedostal na svět, protože ublíží určitě lidem znova,“ dodala Jana pro Českou televizi.

Hlavní líčení s únoscem Zdeňkem H. je nařízeno na čtyři dny. Státní zástupce ho obžaloval ze zbavení osobní svobody a dalších šesti skutků. Děti držel deset dní ve speciálně upravené garáži. Hrozí mu až 12 let vězení. „Hlavní líčení je nařízeno na 3., 4., 6. a 21. dubna s tím, že když půjde vše hladce, mohl by být rozsudek už 6. dubna,“ uvedla mluvčí soudu Marcela Trejbalová.

Kauzu má přidělenu trestní senát Jiřího Bednáře, který v minulosti rozhodoval například v případu vraždy vlivného člena ČSSD Romana Housky. Loni poslal na 12 let do vězení muže, který způsobil smrt nevlastní dcery hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

Podívejte se, jak minulý rok pomatená žena unesla malou holčičku v Praze:

Video Pomatená žena unesla v Praze holčičku (8): Chránila ji před mimozemšťany. - Policie ČR

 

dandova ( 20. března 2017 12:48 )

A pak někomu pučte kvartýr!

alfasamec ( 17. března 2017 06:53 )

A byla Jana, po únosu panna?

naidka ( 16. března 2017 16:10 )

Na Slovensku sú predsa chalani, né?

naidka ( 16. března 2017 16:06 )

Únos a vězení je nerozdělilo. Jana zjistila, že Daník je pro ni moc chytrý a dala mu kopačky.

zkratik ( 16. března 2017 14:39 )

....„Chci ho určitě vidět. Chci vidět, jak se bude tvářit, až uvidí on mě. Až uvidí toho, kdo ho přečůral a kvůli komu on sedí..... když vás nechal v klidu šu.kat,brát ven před garáž,dobouchat se ven v pancéřovaný garáži,napsat dopis se šifrou a ještě ho poslat,tak bys mu měl spíš poděkovat,ty parchante nevděčnej

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud