Nehoda, po které zůstali 4 sirotci: Smrt rodičů způsobila cizinka v BMW, tvrdí policie o horažďovické tragédii

Autor: aba - 
17. února 2017
13:09

Tragická nehoda se stala na konci července 2016. Srazilo se tu BMW, které řídila sedmadvacetiletá Ukrajinka Maruška, a Peugeot, ve kterém jeli rodiče čtyř dětí a jejich tříletá dcerka. Oba na místě zemřeli, zatímco dítě bylo převezeno s těžkými zraněními do nemocnice. Policie nyní ukončila vyšetřování a obvinila řidičku bavoráku.

K nehodě došlo u Velkého Boru. Na mokré vozovce tu v zatáčce BMW dostalo smyk a vjelo do protisměru. Tam přední částí narazilo do levého boku projíždějícího Peugeota. Ten skončil mimo vozovku na střeše a dvaačtyřicetiletý řidič a jeho o rok starší žena svým zraněním na místě podlehli. V autě s nimi jela i jejich tříletá dcerka, která byla s rozdrceným obličejem vrtulníkem převezena do nemocnice.

V BMW seděla za volantem sedmadvacetiletá Ukrajinka Maruška a její přítel jako spolujezdec. Policie prošetřovala i možnost, že by řídit mohl právě muž a pouze si po nehodě vyměnili místa. Známí páru se totiž shodovali na tom, že dívka měla ze silného auta strach, zatímco její přítel byl bezohledný řidič.

Policie ale vyšetřování dopravní nehody ukončila s jasným závěrem. „Policisté zahájili  trestní stíhání  sedmadvacetileté cizinky, jako obviněné ze spáchání přečinů usmrcení s nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. „K uvedené dopravní nehodě byl přibrán soudní znalec z oboru silniční doprava. Řidička porušila důležitou povinnost, kdy při řízení vozidla nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat,“ doplnila.

victor1 ( 19. února 2017 09:18 )

Nehoda se stala na konci července 2016 a policie nyní ukončila vyšetřování?Ta rychlost toho vyšetřování naší policie je zarážející.Blesk je jejich pomalejší bratr.

Bystrozraky ( 17. února 2017 15:33 )

Blesk dělá s bláznivým Jirkou senzaci tak jako ze všeho a to všecko jenom proto, aby ten svůj primitivní plátek prodal.Tady se jedná o nešťastnou náhodu, ale zrovna tak způsobenou špatným řízením. Jo, ti bavoráci. Měli by je zrušit, nebo u nich zvlášť prověřit řidiče. Je v nich samý primitiv!

zednik ( 17. února 2017 13:40 )

Ukrajinka Maruška zabila dva lidi, sama žije. Myslím, že by si to v tuhle chvíli raději vyměnila s "hrdinným" Jirkou, co nad ním Blesk už týden truchlí a současně ho oslavuje, že se chudák zabil při 250km /hod....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud