Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Děti (6 a 8 let) si zažily hrůzu: Půl roku se staraly samy o sebe!

Autor: Jiří Krušina - 
13. února 2017
18:55

Děti čekaly na mámu, ta ale nepřicházela… Holčička (6) dokonce v noci marně hledala svoji matku (29) v ulicích. Ji i jejího sourozence (8) údajně žena nechávala jejich osudu už od září minulého roku.

Českem na začátku ledna otřáslo video, na kterém holčička hledala v mrazu o půlnoci svoji matku na ulici v Novém Jičíně. Záběry pár dní po Novém roce natočili a uveřejnili strážníci.

Ti holčičku po oznámení všímavého řidiče našli. Odvezli ji domů, kde se místo matky nacházel její opuštěný sourozenec (8). „Ženu hlídka kontaktovala telefonem a vyzvala ji, aby přišla domů,“ popsal lednový zásah šéf strážníků Jiří Klein.

Situací v rodině se začali zabývat úředníci novojičínské sociálky. Podle informací Blesku se musely děti údajně starat samy o sebe od září minulého roku až do letošního ledna.

„Zahájili jsme stíhání ženy pro přečin ohrožování mravní výchovy dítěte. Děti byly v převážné většině doma odkázány samy na sebe bez dozoru dospělé osoby. Žena nedbala o jejich přípravu do školy a řádnou výživu,“ informoval policista Petr Směták. Matce hrozí až dva roky vězení.

Video Holčička v Novém Jičíně běhala v mrazu po ulici a hledala maminku. - Městská policie Nový Jičín

 

 

1_2_3 ( 14. února 2017 07:24 )

Škola nic, sousedé nic? V Česku vládne lhostejnost?!!! Děti odebrat, matku kur.wu zavřít, sousedy taky pozavírat, neb je povinnost hlásit a ne zavírat oči. V Česku je nutné zavést Barnevernet!!!!

levandulova ( 13. února 2017 22:32 )

 Chudatka. Slepice jedna

zenaodadoz ( 13. února 2017 19:44 )

 To je hrozné. A co škola? To si učitelky nic nevšimly?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud