Zvrat v případu vraždy »německé Maddie«: Nacistická nevěsta zná detaily její smrti

Autor: lm - 
29. 11. 2016
12:31

Kdo zavraždil »německou Maddie«? Již brzy by mohlo být v případě 15 let pohřešované Peggy Knobloch jasno! Ostatky dívenky byly nalezeny letos v červenci v lese v Durynsku. Na jejím těle kriminalisté objevili DNA pravicového radikála Uweho Böhnhardtema. Jeho někdejší přítelkyně, »nacistická nevěsta« Beate Zschäpe, se chystá ve výpovědi před soudem vše objasnit.

Devítiletá Peggy Knobloch z bavorského městečka Lichtenberg asi 30 kilometrů západně od Aše se ztratila 7. května 2001 na cestě ze školy. Němci v prvních týdnech operovali s verzí, že dívka byla zavlečena do prostředí domnělé dětské prostituce v sousedních Čechách. Spolužáci dívenky totiž vypověděli, že nastoupila do červeného mercedesu s českou poznávací značkou. Podle policistů ale děti spíše měly velkou fantazii a po měsíci s touto verzí přestali pracovat.

Policisté tělo dívenky dlouhá léta nemohli najít, i tak ale za její vraždu v roce 2004 poslali tehdy 26letého duševně nemocného Ulviho Kulaca na doživotí do psychiatrické léčebny. Muži bylo dokázáno, že ve 12 případech sexuálně zneužíval děti, a na základě nepřímých důkazů i to, že zavraždil Peggy. O deset let později byl ale při obnově procesu obvinění zproštěn.

Kostru Peggy nalezl houbař letos v červenci v lese ve spolkové zemi Durynsko, asi 15 km od jejího domova. Na jejím těle bylo zajištěno DNA patřící neonacistovi Uwe Böhnhardtovi. Ten spolu s komplicem spáchal sebevraždu po zpackané bankovní loupeži v roce 2011. Jediný, kdo by do případu mohl vnést světlo, je jeho tehdejší přítelkyně Beate Zschäpe.

»Nacistická nevěsta«, jak se ženě přezdívá, stanula před soudem kvůli vraždám deseti imigrantů a policistky, kterých se měla dopustit se svými kumpány. Beate Zschäpe uvedla, že během dalšího slyšení před soudem chce mluvit i o Peggy Knobloch. Zatím ale není jasné, o čem přesně chce žena mluvit. Soud s ní bude pokračovat 5. prosince.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud