Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Záhada smrti »německé Maddie«: U její mrtvoly našli DNA neonacisty!

Autor: ČTK ljš - 
13. října 2016
22:51

Překvapivou možnou spojitost mezi zemřelým neonacistou Uwe Böhnhardtem a případem 15 let pohřešované Peggy Knobloch odhalili němečtí kriminalisté. Na místě nálezu pozůstatků dívky objevili vyšetřovatelé i stopy Böhnhardtovy DNA. Oznámila to dnes policie a prokuratura, informovala agentura DPA. Osud Peggy je dosud obestřen otazníky, za její vraždu byl původně odsouzen jiný později propuštěný muž. Böhnhardt patřil k pravicovým extremistům podezřelým mimo jiné z několika vražd drobných podnikatelů tureckého původu.

Tehdy devítiletá Peggy Knobloch z bavorského městečka Lichtenberg se ztratila 7. května 2001 na cestě ze školy. Zejména německý bulvární tisk několik týdnů tehdy živil původní policejní podezření, že mohla být zavlečena do prostředí údajné dětské prostituce v západních Čechách.

Za vraždu Peggy, byť se její tělo v té době ještě nenašlo, byl v roce 2004 odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně tehdy 26letý duševně nemocný Ulvi Kulac. Soud měl za prokázané, že ve 12 případech sexuálně zneužíval děti, a na základě nepřímých důkazů i to, že zavraždil Peggy. O deset let později byl ale muž po nově nařízeném procesu obvinění zproštěn a propuštěn. 

Kostru Peggy nalezl houbař letos v červenci v lese ve spolkové zemi Durynsko, asi 15 km od jejího domova. Po prozkoumání biologických stop se přišlo na to, že zajištěná DNA patří Böhnhardtovi. Vyšetřování ale stojí teprve na začátku a není jasné, jak se jeho DNA na místo činu dostala a zda nějak souvisí s vraždou, upozornila DPA.

Böhnhardt patřil k neonacistické skupině Národněsocialistické podzemí (NSU). Této teroristické buňce je připisováno deset vražd, dva bombové útoky a 15 případů přepadení bank. Böhnhardt se svým komplicem Uwe Mundlosem spáchali v roce 2011 sebevraždu, když jim na stopu přišla policie. Jejich spolupachatelka Beate Zschäpeová stojí nyní před soudem.

jasnovidec01 ( 24. října 2016 16:47 )

 Výborně!!!!!!!!!kdyby existoval trest smrti ,tak zavraždili v úvozovkách nepravého...fašista spáchal sebevraždu a po 12 letch policajti tvrdí ,že tu holku zavraždil někdo jiný....bude se tohle opakovat i u nás,na základě nepřímých důkazů ???? BRAVO..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání