Hazard se životy: Dvě děti se v Ústí nad Labem nechaly přejet vlakem

Autor: ljš - 
9. listopadu 2016
19:59

Klukovina, která je může stát život! Na internetu se objevilo šílené video, na němž si dvojice chlapců lehá na koleje a nechává se „přejet“ vlakem. Podle odborníků jsou tak mladíci jen kousek od tragédie. 

Video, na které upozornila televize Prima, bylo podle Českých drah natočeno zřejmě ve Střekově v Ústí nad Labem. Vidět jsou na něm dva chlapci, kteří přibíhají k trati, po které přijíždí vlak Regionova. Okamžitě si lehají mezi koleje. Strojvedoucí už stihne jen houkat. Zabrzdit vlak už nedokáže a chlapci poté utíkají pryč. 

České dráhy nyní po hazardérech pátrají. „Porušují zákon o drahách a vystavují se pokutě, ta pokuta může být dva tisíce korun, když je chytí policie, a ve správním řízení až 10 tisíc korun,“ řekl televizi Marek Illiaš, mluvčí SŽDC.

Chlapci zřejmě vůbec netuší, jak je jejich jednání nebezpečné. „Vždy hrozí, že vítr, který vzniká průjezdem toho vlaku, může zvednout to oblečení a to se může namotat na některou ze součástí, která je zpod toho vlaku. Pokud ten vlak jede rychlostí 60 až 70 kilometrů za hodinu, tak ty následky jsou potom vždy smrtelné,“ řekl Primě mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Video Reportáž televize Prima: Děti si na kolejích hrály se smrtí. - FTV Prima

janinax ( 10. listopadu 2016 16:09 )

Dám jim oběma pořádně přes tlamu aby už to příště neudělali.Ono těch neštěstí je málo co,nevědí co roupama dělat!!!

janka100 ( 10. listopadu 2016 13:47 )

Kdyby šlo jenom o ně, tak byste měl pravdu. Jenže musíte vzít v úvahu např. strojvedoucího, který by dost možná měl ten pohled před očima do smrti. On si totiž málokdo dokáže říct: "No co, zabil jsem dva kluky, ale mohli si za to sami."

zkratik ( 10. listopadu 2016 13:13 )

ještě 2x,3x a vyjde to.Kluci držím pěsti

3dots ( 10. listopadu 2016 12:45 )

Přesně, Knoflíkáři takový nápad jistí ;-)

dandova ( 10. listopadu 2016 11:40 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud