Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Řidič po smyku skončil na kolejích: Běžel proti vlaku a zabránil nehodě

Autor: ljš - 
6. ledna 2016
09:46

Způsobil nehodu, ale díky své duchapřítomnosti zabránil katastrofě. Čtyřicetiletý řidič z Horažďovicka nezvládl na namrzlé silnici řízení a po smyku skončil v kolejišti. Naneštěstí se na místo nehody v té době řítil vlak, muž ho ale dokázal zastavit.

K nehodě došlo v pondělí před půl pátou odpoledne. Řidič jel se svým vozem Škoda Fabia po silnici od obce Čimice na Čepice. „Na komunikaci v klesání, v levotočivé zatáčce, nepřizpůsobil rychlost jízdy a na zasněžené a namrzlé vozovce dostal s vozidlem smyk, sjel vpravo ze svahu, kde přerazil dopravní značku návěst před železničním přejezdem, a zůstal stát s vozidlem na kolejišti,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dana Ladmanová.

U místa nehody zastavila řidička, která řidiči pomohla zavolat pomoc. V tu dobu už ale od Sušice přijížděl vlak, a proto se proti němu řidič s máváním rozběhl, aby strojvedoucího upozornil na překážku v kolejišti. Soupravu se nakonec naštěstí podařilo zastavit asi tři čtvrtě metru od škodovky. Kvůli vyproštění vozidla ale byla na trati tříhodinová výluka.

„Řidič byl převezen k lékařskému vyšetření a propuštěn. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Škoda na dopravní značce a vozidle činí 51 tisíc korun. Vše bylo vyřešeno na místě blokovou pokutou,“ uzavřela mluvčí.

bum-bec-bum ( 6. ledna 2016 12:01 )

coooo?

bum-bec-bum ( 6. ledna 2016 11:59 )

Jo bylo to tak, vím od známýho. Vlak stál opravdu jen metr od auta, pak musel odcouvat, aby auto vytáhli. Je vidět, ale blbě za autem, jak je tam ten dým nebo co to je. Známej tam zasahoval. Poudal, že cesta byla ale ledovatka, takže i kdyby jel 30 tak by tam asi vlítl. Ale je fakt, že ten řidič prý utíkal proti vlaku, byl holt duchapřítomnej, jinej by litoval svýho fára a na možnej vlak by ani nemyslel, že jo. Kdoví kolik by bylo zraněných.

simeone ( 6. ledna 2016 11:27 )

Můj názor je , že vlak před příjezdem policie a TV NOVA s enormním pracovním nasazením rozebrala Hitlerova nedbalost.

bizon_pepa ( 6. ledna 2016 11:00 )

Řidič nejdříve vyfotil auto. Aby měl důkaz proč vlak, zřejmě vlastním tělem, zastavil.

JelenovipivoneleJ ( 6. ledna 2016 10:29 )

 Proč na fotkách není vidět ten vlak, když údajně zastavil pouze 75 centimentrů od auta!!??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud