Soud s šíleným vrhačem: Řval, ať ho zastřelíme a mluvil s cihlami, řekl policista

Autor: Michaela Kalkusová - 
3. 11. 2016
16:02

Soud s »vrhačem«, který házel cihly z věže skladu Národního divadla, pokračoval včera. „Řval, ať ho zastřelíme,“ popsal zasahující policista.

Při minulém líčení Lotyš Vilnis K. (26) tvrdil, že v předmětný den dostal »záhadný balíček«, po kterém měl strach z lidí a pocity úzkosti. Svědkům se zdálo, že byl pod vlivem drog.

Ve čtvrtek soud vyslechl jednoho ze zasahujících policistů. „Naléhal na nás, ať ho zastřelíme. Chvíli se s ním dalo normálně mluvit a pak začal řvát, že tam jsou nájemní vrazi,“ popsal chování Lotyše.

„Opakovaně mluvil s cihlou. Díval se na ni a něco jí říkal,“ doplnil policista Alexandr Berezněv. „Chtěl bych se panu svědkovi omluvit. Je mi toho případu moc líto,“ reagoval na jeho výpověď Vilnis. K.

„Rozbor krve a moči potvrdil přítomnost amfetaminu, alkoholu a stopy THC v těle pacienta,“ uvedla soudní znalkyně. Lotyš je obžalován mimo jiné z násilí proti úřední osobě a hrozí mu až šest let vězení.

Lotyš se na věžičce skladu Národního divadla uhnízdil 9. června letošního roku a dlouhé hodiny terorizoval okolí, po kterém házel zdivo. Přemluvit ho, aby slezl, nedokázal ani policejní vyjednavač. Nakonec ho zásahovka zneškodnila taserem.

Video Vyjednavač muže přemlouvá, aby slezl. - Daniel Černovský

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud