„Cizinec již byl obviněn a dne 12. 6. vzat do vazby,“ řekl idnes.cz Ondřej Šťastný z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2. Výsledek vyšetřování by mohl být znám přibližně za měsíc s tím, že se právní kvalifikace činu může změnit.

Oznámení o muži na cimbuří věže divadla dostala policie po osmé hodině ráno. Cizince se podařilo dostat dolů za pomoci taseru okolo jedenácté hodiny večer. Během dne se u něj vystřídalo několik vyjednavačů, ale nepodařilo se jim muže přesvědčit, aby z věže slezl. Údajně nepomohla ani tekutina s uspávadlem, která měla mladíkovu agresi zmírnit. Celý den totiž bombardoval cihlami kolemjdoucí, ale nikoho nezranil.

„Areál uzavřela policie, která s neznámým již několik hodin vyjednává. Předběžné škody na majetku jsou odhadovány na sto tisíc korun českých. Zatím nedošlo ke zranění žádných osob,“ uvedl tiskový mluvčí divadla Tomáš Staněk.

Video
délka: 01:08.22

Vyjednavač muže přemlouval, aby slezl. Daniel Černovský

Muž hovořil nesrozumitelně a požadavky, které policistům sděloval, byly zmatené a převážně smyšlené, uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Mimo jiné prý uvedl to, že na věži čeká, než přiletí drak.

Podívejte se jak vypadal „den s vrhačem cihel“:

Fotogalerie
6 fotografií