Uniklo z obžaloby: Jak popravoval taxikáře? Daniela C. zabil jednou ranou

Autor: dce, ČTK - 
30. září 2016
17:00

Jak se z obyčejného zlodějíčka stane krutý vrah? Podle obžaloby se taxivrah David V. (35) ve vraždění postupně zdokonaloval a čím dál tím víc si věřil. Místo pěti kulek, kterými zabil svou první oběť Petra S. (†42), mu už o pár týdnů později stačily jen dvě pro Milana P. (†58) a jedna, kterou popravil Daniela C. (†25). Druhou a třetí vraždu navíc zřejmě spáchal v rozpětí pouhých tří hodin.

První vražda z 30. ledna 2014 se podle vyšetřovatelů nestala na území hlavního města, ale pravděpodobně na silnici nedaleko Luk pod Medníkem v okrese Praha-západ. David V. se tam prý nechal odvézt z centra metropole dvaačtyřicetiletým taxikářem Petrem S., který řídil hondu. Před osmou hodinou večerní pak na řidiče začal přímo v autě střílet „s předchozím plánem a v úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch“.

Pět ran do hlavy

Muž s mozkem pohmožděným pěti střelami neměl šanci přežít. Pachatel mu následně ukradl peněženku s doklady a nezjištěným obnosem, mobil a dva tablety. S vozem i tělem pak odjel zpátky do Prahy, kde auto odstavil v Lužické ulici. Policie tělo objevila 1. února dopoledne.

Obžaloba uvádí, že David V. se vypravil znovu vraždit o dva měsíce později, konkrétně v noci na 11. dubna 2014. Zhruba hodinu před půlnocí zastavil v centru města taxi značky Škoda Superb a poručil si cestu do Uhříněvsi. Na cyklostezce směrem na Královice poté střelil Milana P. do hlavy a krku. Mrtvému muži opět sebral peněženku a mobil. Jeho tělo tentokrát zanechal na místě, s vozem se vrátil do centra a zaparkoval ho v 1:18 v Salmovské ulici.

Třetí vražda najisto

Třetího muže, pětadvacetiletého Daniela C., zabil David V. podle kriminalistů krátce po druhé hodině ranní, a to opět za Uhříněvsí po cestě ze středu Prahy. I tohoto muže okradl, tělo pohodil a jeho renault zanechal znovu v Lužické ulici jako po první vraždě.

Za tři vraždy s majetkovým motivem hrozí Davidovi V. v případě prokázání viny 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, tedy i doživotí. Policie ho viní i z nedovoleného ozbrojování. Vražednou zbraň si opatřil v rozporu se zákonem, protože nevlastní zbrojní průkaz.

Policie našla vraha ve vězení

Muž, který má problémy s drogami a který si ještě nedávno ve vězení odpykával jeden ze svých trestů za krádeže, svou vinu odmítá. Jeho právník tvrdí, že policie pořizovala a hodnotila důkazy pouze v neprospěch Davida V. Usiloval o klientovo propuštění z pankrácké vazební věznice, předsedkyně soudního senátu Veronika Čeplová mu však nevyhověla. Pro hlavní líčení si prozatím vyhradila první listopadový týden.

Vše o případu taxivraha čtěte ZDE›››

jasnovidec01 ( 10. října 2016 16:21 )

 Tak kde je spravedlnost ???p.Kramny dostal za neprokázané údajné vraždy 28 let,a tenhle hajzl popravil 3 lidi a dostane 15-20 let???????a to bez podmínky, že to musí odsedět celé co?fuj naši justici a policajtům...kde jsou důkazy .

rentierskej ( 30. září 2016 22:53 )

jsem sám, kdo NECHÁPE?! tp jako ten blbec ZABIL 3 LIDI jen pro infantilní majetkový prospěch - pár cetek: mobily, tablet aj. srač/ky?! a za 3 ÚKLADNÉ VRAŽDY mu hrozí SMĚŠNÝCH 15-20 LET?! trest smrti by to vyřešil. když je zrušen, tak DOŽIVOTÍ je snad jediné možné! a pokud ne, KOLIK lidé JEŠTĚ MUSÍ ZABÍT?!

akko ( 30. září 2016 19:44 )

15 az 20 let?...jak muze takovy kreten mit vubec sanci se dostat z basy?...vzdyt ten nema pravo na zivot!!!! Bud dozivoti,nebo provaz...Jine reseni neexistuje...co to mame za zakony?...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud