Pozor na vraždící vosy! Muže na Opavsku málem zabil roj

Pozor na vraždící vosy! Muže na Opavsku málem zabil roj.  (Autor: archiv Blesku)
Autor: dce - 
18. září 2016
12:43

Málem tragicky skončila pro osmatřicetiletého muže procházka po lese na Opavsku. Vážnou alergickou reakci po pobodání vosami museli řešit záchranáři. Kvůli špatně přístupnému terénu vylétal i vrtulník.

Záchranářům byl v sobotu ze zalesněného terénu poblíž obce Suché Lazce hlášen muž pobodaný rojem vos. Muž navíc trpěl alergií na hmyzí bodnutí! Na místo vyjela pozemní záchranná služba i vrtulník.

"Vzhledem k hustému lesu nebylo možné místo události objevit z vrtulníku ani v blízkosti přistát. Situaci navíc komplikovala skutečnost, že v lokalitě nebyl telefonní signál. Operátorům se podařilo dohodnout, že jeden ze svědků události doběhne z lesa na určené místo, kde se spojí s posádkou ZZS," uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Záchranáře muž v osobním voze dovezl ke zraněnému, který byl o dva kilometry dál v lese. "Osmatřicetiletého pacienta v terénu pobodalo několik vos, přičemž se u něj zakrátko rozvinula těžká alergická reakce s poruchou vědomí. Díky včasné a účinné medikaci se lékaři ZZS podařilo stabilizovat a zlepšit stav postiženého, následně byl připraven pro transport do nemocnice," dodal mluvčí.

Podle infromací Blesku šlo o muže z Pardubicka, kteří se vydali s hledačkou kovů do lesa hledat staré vojenské auto Wehrmachtu z 2. světové války. Podle nich je tam prý někde zakopáno v zemi.

naidka ( 18. září 2016 14:52 )

Vzhledem k nepříznivým okolnostem - nebyl mob. signál, nepřístupný terén - když jde o minuty, to byl parádní výkon záchranářů a muže se podařilo zachránit. Moje kamarádka letos v létě takové štěstí neměla....

vosavopruz ( 18. září 2016 13:30 )

to asi byly vosyvopruz

sairait ( 18. září 2016 13:23 )

Hmmm, záchranáři BRAVO, jsou fakt dobrý!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud