Nebezpečná pochoutka v Litovli: Prodejce motal do cukrové vaty vosy

Autor: pie - 
15. 8. 2016
06:14

Vosy v cukrové vatě! Nejde o novinku v nabídce pouťových stánků, ale o nechtěný bonus ke sladkosti, kterou si lidé mohli koupit o víkendu v Litovli. Bodnutí vosou do krku může skončit smrtí nejen alergika.

Celou sobotu se během festivalu Litovelský otvírák ve stánku bez označení provozovatele nabízela cukrová vata s nejrůznějšími příchutěmi. A nejen s nimi. U výrobníku se »pásly« vosy, které prodavač bezstarostně natáčel společně s vatou na špejle.

Muže z míry nevyvedly ani výkřiky a upozornění kolemjdoucích. Ti se před výrobníkem zastavovali a prodavače hecovali výkřiky: „A máš ji tam!“ Ten se však nenechal vyvést z míry, a když se nakupujícím vosy v pochoutce nelíbily, vydloubával je ven špejlí a proti světlu kontroloval, zda už je vše v pořádku.

„Zapomněl jsem vysavač, stačil by obyčejný, třeba i ten určený do auta, abych je aspoň občas vysál. Vím, je to katastrofa, ale co mám dělat. Že by někoho pobodaly? Prostě musíte dávat pozor, a hlavně je nedráždit,“ byl s hrozícím nebezpečím rychle hotový prodejce, který se Blesku představil jako pan Smékal.

A pro sebe si možná říkal jako Rudolf Hrušínský alias Franc v kultovním filmu Slavnosti sněženek: „Jak by tady bylo krásně, kdyby nebyly ty děsný vosy.“

První pomoc při bodnutí

„Při bodnutí vosou a včelou do hlavy, krku a úst byste vždy měli vyhledat lékaře, nebo alespoň zavolat na tísňovou linku 155, kde vám kvalifikovaný operátor řekne, jak postupovat, popřípadě k vám vyšle auto záchranné služby,“ řekl Blesku Bořek Bulíček ze záchranky Trans Hospital Plus.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mim33 ( 15. srpna 2016 14:03 )

Zákaznice má skvěle zachmuřený výraz.

vosavopruz ( 15. srpna 2016 13:31 )

to je vopruz

fotrpjotr ( 15. srpna 2016 07:43 )

Typický podnikatel ODS.

Zobrazit celou diskusi
Další videa