Neděle 23. ledna 2022
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Přejezd smrti na Šumpersku: Chcete závory? Kupte si je sami, vzkázal správce železnice

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: Pavel Ryšlink - 
10. září 2016
15:27

Nejhorší železniční přejezd na Šumpersku! Raritu, o kterou nikdo nestojí, mají obyvatelé Postřelmova na Šumpersku. Jen letos tam došlo ke třem vážným nehodám. Když ale chtěli nápravu, správci železnice odmítli. Závory si prý mají pořídit sami.

Tento přejezd je smrtelně nebezpečný! Poté, co v červnu vlak na postřelmovském přejezdu doslova roztrhal multikáru a v srpnu narazil do dodávky plné lidí, řekl starosta Jaroslav Nimrichtr: „Už dost!“ Obrátil se na zástupce Správy železniční dopravní cesty s žádostí o zabezpečení přejezdu závorami.

„Žádal jsem je o to přímo na místě při vyšetřování poslední nehody, kdy tam byl drážní úřad, správa cesty i policie,“ řekl Blesku starosta. Starostovi se dostalo odpovědi, že přejezd je naprosto v pořádku a že světelné a zvukové výstražné zařízení, kterým je osazen, je dostačující.

Pokud prý chce obec závory, ať si je zaplatí. „Je to absurdní. Proč by obec měla platit miliony korun za instalaci závor, když jí přejezd ani koleje nepatří? A kde bychom na to vzali?“ konstatoval starosta.

Uznává, že nehody byly zaviněné řidiči. „Jsme jenom lidi a každý můžeme udělat chybu. Závora jako fyzická překážka určitě může dalším haváriím zabránit,“ uvedl.

Vedení Postřelmova nežádá o závory na přejezdu poprvé. Podle starosty je to otázka už několika let. „Jedeme v tom boji za závory dál. Říkal jsem to už v minulosti a říkám to pořád. Kdyby tam ty závory byly, tak by k žádnému neštěstí nedošlo,“ dodal starosta.

Podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřiny Šubové je vybavení postřelmovského přejezdu závorami nereálné. „Doplnění přejezdu mechanickou signalizací – břevny závor – je technicky možné, ale zároveň značně finančně náročné,“ sdělila Šubová s tím, že náklady na pořízení závor by se pohybovaly v milionech korun.

„Uvedený přejezd byl uveden do činnosti v roce 2009, má nejmodernější typ zabezpečení, proto je přidělení finančních prostředků na tuto akci nereálné,“ dodala Šubová.

sherlock.z.cech ( 10. září 2016 19:53 )

V článku se to píše, všechny nehody zavinili řidiči... Ten přejezd znám, je naprosto bezpečný, tedy pro toho, kdo na červenou zastaví...

georg65 ( 10. září 2016 17:35 )

Paní motoristé jsou bezohledné,vulgární,nebezpeční jak sobě tak i svému okolí,líní.

effin ( 10. září 2016 17:06 )

Tak můžou v klidu použít peníze co si rozdá vedení v odměnách za nic nedělání a neustálé špatné hospodaření 😈 Zajímavé že elektrárny,vodárny a plynárny stát prodal ale dráhu ne a cpe do ní vrchem i spodem 🖕🏻

rambajs ( 10. září 2016 15:57 )

... navíc v té oblasti je poslední dobou dost přejezdů na trati bez kolejí, na kterých jsou vystavěny značky STOP a zastavení tam hlídají kamery...

587587 ( 10. září 2016 15:46 )

a než vlezeš zpátky do auta, zapneš pásy, nastartuješ, tak tě převálcuje rychlík, který jsi předtím neviděl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání