Pražská škola, kde zemřela týraná učitelka: Vyhodili posledního šikanistu

Další oběť útoků studentů! Házeli po něm odpadky.  (Autor: J. Doležal, Facebook)
Autor: dce - 
13. července 2016
15:48

Otřesný případ šikany na střední škole na Třebešíně otřásl celým Českem. Trojice studentů tu odporným způsobem šikanovala učitelku, která pak zcela náhle zemřela. Policie odmítá, že by mladíci měli na její smrti podíl, nicméně i tak je dále vyšetřují. A nyní byl ze školy vyloučen i poslední z nich!

Informace o šikaně na Střední průmyslové škole v Praze Na Třebešíně vypluly poprvé najevo v půlce letošního února. V tu dobu totiž šikanovaná učitelka angličtiny zemřela. Ve škole se tak rozjel kolotoč výslechů, odvolání a vyhazovů.

První šel tehdejší ředitel, kterého odvolalo vedení Prahy. Vyloučení hrozilo i třem grázlům – jeden z nich nakonec studium ukončil sám už v průběhu 2. pololetí školního roku 2015/2016. Druhý byl vyloučen pouze podmínečně a nadále je studentem školy. 

„Třetí byl vyloučen ze školy a od 24. 6. není jejím žákem – to na základě našeho zamítnutí odvolání ve věci vyloučení,“ řekl deníku Právo mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Podle policie podíl na smrti učitelky, kterou šikanovali, tři mladíci nemají. Přesto je ale policie vyšetřuje dál. „Ve věci šikanózního chování i nadále probíhá trestní stíhání těchto tří studentů,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Video Žáci utýrali učitelku: Vedení školy tutlá šikanu a zastrašuje studenty! - Blesk TV

vialli ( 14. července 2016 07:08 )

Šokuje mě, že ostatní učitelé mlčeli. Mlčet - jak známo - znamená souhlasit. Kam kleslo české školství, když se dlouhodobě dějí takové zrůdnosti?

montevideo ( 13. července 2016 18:28 )

A co pedagogický sbor? Nikdo z nich nebude potrestán za to, že tuto šikanu trpěli?

pajojo ( 13. července 2016 17:42 )

co polepšovna, nic?

havran2 ( 13. července 2016 17:24 )

No konečně,ale trvalo to ! ! !

jiznicechy ( 13. července 2016 16:43 )

Přesně tak. A to jeden ještě podmínečný vyhazov - co je to za trest?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud