Opilý důchodce střílel před obchoďákem ve Zlíně. Pak vytáhl nůž

Ilustrační foto
Autor: ljš - 
4. července 2016
15:12

Neznámý muž nejprve střílel na parkovišti a pak se se zbraní v jedné a nožem v druhé ruce vydal do přelidněného obchoďáku. To je děsivá realita, kterou si před časem prožili obyvatelé Zlína.

Policisty do obchodního centra zavolal vyděšený návštěvník, který si všiml pětašedesátiletého muže, jak na parkovišti střílí a se zbraněmi v rukou kráčí dovnitř.

Do příjezdu policistů pak muže sledoval, takže se ho podařilo rychle dopadnout. V kapse jeho kabátu našli policisté plynovou pistoli a v batohu nůž s asi deseticentimetrovou čepelí. Dechová zkouška ukázala více než jednu promile alkoholu.

„Muž policistům vysvětlil, že si zbraň právě koupil a protože už jednu podobnou reklamoval, chtěl ji nejdříve vyzkoušet, zda funguje. Protože mu to v prodejně neumožnili, šel pistoli otestovat ven na parkoviště, kde zjistil, že také správně nefunguje. Šel tedy zbraň vrátit zpět do prodejny. Tam už nedošel, po cestě ho zadrželi policisté,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Incident se odehrál v polovině května, policie o něm ale informovala až nyní, když bylo muži sděleno ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu výtržnictví. „Protože to není poprvé, co se dopustil podobného jednání, hrozí mu nyní až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.

majojo ( 4. července 2016 15:52 )

 A potvrdili jeho verzi příběhu i prodavači - nebo ji doložil účtenkou?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud