Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno 11°C

Klidně mě zastřel, křičela oběť. Strážník, který zabil vyhazovače v Mýtě, stanul znovu před soudem

Autor: ČTK, ljš - 
9. června 2016
10:20

Osvobodili ho, vyhráno ale nemá. Hradecký krajský soud se znovu začal zabývat případem bývalého strážníka Pavla K., který v roce 2014 před diskotékou ve Vysokém Mýtě jednoho muže zastřelil a druhého střelbou těžce zranil. Hradecký soud 20. listopadu 2015 zprostil muže obžaloby, vrchní soud však rozsudek zrušil.

Před soudem ve čtvrtek vypovídali svědci, jeden z nich uvedl, že viděl člověka s napřaženou rukou, který couval, a za ním šli dva nebo tři lidé. Hlavní líčení je naplánováno také na pátek.

„Ale bylo to na dálku. Fyzický konflikt mezi nimi jsem neviděl,“ řekl svědek a dodal, že mezi nimi byla vzdálenost zhruba deset metrů. „Byl tam nějaký křik, nadávání. Slyšel jsem: ‚Já se tě nebojím, klidně mě zastřel‘, nebo něco takového,“ řekl svědek. Závěr incidentu neviděl, protože muži zašli za trafostanici. „Pak jsem slyšel sérii ran a křik,“ dodal.

Další svědek popsal, že nejdřív slyšel rány. „Jeden muž běžel a za ním běželi dva, po 50 až 60 metrech ho doběhli a začali ho mlátit. Pak jsem slyšel výstřel, slyšel jsem, jak jeden křičí: ‚Jestli ho zastřelíš, tak tě zabiju‘. Mlátili ho dál, potom jsem slyšel další výstřely,“ řekl.

Podle spisu se Pavel K. s dalšími muži domáhal vstupu na diskotéku, a když je obsluha nechtěla pustit, jeden z nich nastříkal do chodby slzný plyn. Poté tři mladíci z diskotéky začali strážníka pronásledovat. Muž, který byl v té době mimo službu, nejdříve svým legálně drženým revolverem střílel do vzduchu, pak při následné potyčce zastřelil 21letého Radka Svobodu a jeho o pět let staršího bratra Lukáše těžce zranil.

Obžaloba vinila Pavla K. ze zločinu zabití. Hradecký soud se loni přiklonil na stranu obhajoby, která střelbu označila za nutnou obranu. Strážník svou vinu u soudu opakovaně odmítal a tvrdil, že zbraň použil v sebeobraně. Vrchní soud nařídil vyslechnout několik svědků, předseda senátu Petr Mráka dnes obžalovaného na začátku hlavního líčení upozornil na možnou změnu právní kvalifikace na pokus vraždy.

alecram ( 10. června 2016 12:31 )

tak až si půjdete k němu pro koblihu dávejte si pozor aby tam nebyl Koblížek

alecram ( 10. června 2016 12:28 )

Od kdy chodí policajti s nabitou zbraní na diskotéky ? A pročpak nepomohli Koblížkovo kámoši?Kdyby při vstupu da diskotéku řekli že jsou od policie tak by je třebas vpustli a oni by nemuseli vstřikovat pepřový sprej a nemuselo dojít na střílení-vraždu.Jestliže nebyl Koblížek ve službě,pročpak měl u sebe při vstupu na disko nabitou zbraň ??? Podle mě je Koblížek vinen a měl by bručet

mirkli ( 9. června 2016 11:58 )

Pokud je někdo v ohrožení a hrozí fyzické napadení, musi mít právo, chránit svůj život a to jakým koliv způsobem, s jakýmkoliv výsledkem a dopadem pro agresora! O způsobu přiměřenosti lze u soudu polemizovat týdny, a že bude agresora souzen, bude napadenému pro platné když bude mrtvý a nebo na vozíku! Napadený se musí rozhodnout v tisícině vteřiny aby chránil svoje zdraví či život.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání