Záhada v případu vraždy bez těl: Obviněný připravoval další vraždu

4. 2. 2016
16:42

Policisté údajně zadrželi Pavla Nárožného z Přerova, který se již několik let před soudy zodpovídá z vraždy svého otce a jeho manželky v Přerově. Podle žalobce Karla Studeného však současné policejní manévry nesouvisí s předchozím případem vraždy, ze které je muž obžalován. Muž měl totiž připravovat další vraždu! Nárožného krajský soud už třikrát zprostil obžaloby. Případ nyní leží téměř rok u vrchního soudu kvůli odvolání státní zástupkyně.

Policisté podle Přerovského deníku muže zadrželi v domě, kde byl pár před lety zavražděn jeho otec a macecha. Jejich těla se však dosud nenašla. Podle soudů zemřeli manželé násilnou smrtí, oba již byli také prohlášeni za mrtvé. Nárožný v domě bydlí. V červenci 2012 tam vnikl poté, co byl propuštěn z vazby. Policisté jej tehdy zadrželi, muž se však hájil tím, že má do domu přístup.

Soud dnes o vazbě rozhodoval téměř dvě hodiny. Nárožný se před soudem dlouho hájil, o svém zadržení nechtěl na dotazy novinářů na chodbě odpovídat. Podle žalobce Studeného poslal soud muže do vazby kvůli obavě z útěku, pokračování v trestné činnosti i kvůli možnému ovlivňování svědků. Příprava vraždy se měla týkat dědického řízení a rodinného domu jeho otce, kde byl také zadržen. V červenci 2012 tam podle informací ČTK vnikl poté, co byl propuštěn z předchozí vazby. Policisté ho tehdy zadrželi, muž se však hájil tím, že má do domu přístup.

Otec Pavla Nárožného a jeho manželka zmizeli v listopadu 2009, jejich těla se dosud nenašla. V jejich domě byly nalezeny rozsáhlé krevní stopy a podle znalců následky zranění nemohli přežít. „Trestní soudy skutečně došly k tomu, že k vraždě došlo, je jen otázkou, kdo se na ní podílel. Mám za to, že je jasné a zřejmé, že pan Miloslav Nárožný nežije. Den 8. listopad 2009 je podle soudu den, který Miloslav Nárožný ani Zdeňka Nárožná nepřežili,“ uvedl již dříve předseda přerovského soudu Jan Novák, který oba manžele po letech prohlásil za mrtvé. Nárožného tvrzení, že by odjeli do ciziny a nikomu se neozvali, označil soud za krajně nepravděpodobné a vyloučené.

Z vraždy manželů byla obžalována kromě Pavla Nárožného také jeho matka Hana, která během procesu zemřela. Oba vinu po celou dobu procesu popírali. Kauzou se už soudy zabývají od června roku 2011. Podle obhájce obžalovaného Františka Stratila jde o jeden z nejsložitějších případů, především kvůli hodnocení důkazů.

Krajský soud muže naposledy zprostil obžaloby v září 2014. Soudce Vladimír Hendrych tehdy uvedl, že většina důkazů v této kauze byla zajištěna nezákonně. Opíral se o tehdejší rozhodnutí Nejvyššího soudu týkající se zajištění důkazů na místě činu. Případ leží od loňského března u vrchního soudu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud