Šlachta asi přijde o židli. Policie chce sloučit boj proti mafii a korupci

Autor: ČTK, mik - 
2. 6. 2016
11:40

Z protimafiánské a protikorupční jednotky možná bude jedna. Návrh na sloučení připravuje policejní prezidium s cílem vytvořit obdobu národního kriminálního úřadu. Změny by měly začít platit od začátku července. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se kvůli plánu reorganizace sešel minulý týden s policejním prezidentem Tomášem Tuhým, píšou čtvrteční Lidové noviny. „Vedlejším produktem“ má být sesazení šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachty.

„Neznám podrobnosti toho plánu. A na nich dost záleží. Nicméně tímto krokem by vznikl útvar, který by měl téměř 900 lidí. Bojím se, že by byl těžko řiditelný. Mám strach, aby se to neprojevilo v kvalitě práce, která je naprosto zásadní pro každou trestní věc, stejně jako je zásadní, že nesmějí unikat informace,“ sdělil Lidovým novinám šéf žalobců Zeman. Návrh prý připravuje náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube, který detaily připravovaných změn pečlivě střeží. 

Nový útvar však nevznikne, dokud ho neschválí ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). „Pokud nějaké organizační změny nastávají, vždy je včas zveřejňujeme. V tuto chvíli žádnou takovou zprávu nemáme,“ sdělila Lidovým novinám ministrova mluvčí Lucie Nováková.

Ištvan: Je to šokující

Pokud reorganizace proběhne, o svou funkci nejspíš přijde ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta. To by podle šéfa žalobců Zemana byla chyba. „Plukovníka Šlachtu vnímám jako velice schopného velitele, který dokázal ÚOOZ dovést na velice dobrou úroveň. Shromáždil kolem sebe tým, který dobře pracuje. Byla by škoda o tento lidský potenciál, který se buduje mnoho let, přijít,“ řekl Zeman. 

Vrchní státní zastupitelství se takové změně brání. „Dozvídám se o tom od vás. Sloučení ÚOOZ a ÚOKFK považuji v současné situaci za hazard, který si nemůžeme dovolit,“ řekla LN Lenka Bradáčová z pražského VSZ. „Vůbec nevím, k čemu by taková změna měla sloužit. Je to šokující a nemohu tomu uvěřit,“ reagoval šéf vrchních žalobců z Olomouce Ivo Ištvan.

ČTĚTE VÍCE: Vše o krizi kolem reorganizace policie

Doporučujeme
salto ( 3. června 2016 10:33 )

Tím, jak se jej snaží už drahnou dobu odstřelit je jasné, že někomu šlape na kuří oka, ale fest

ikolop ( 2. června 2016 14:57 )

Fandíme Mgr. Šlachtovi, JUDr. Bradáčové i JUDr. Marii Benešové, jež jako první ze všech justičních zbabělců řekla v TV (asi před 20 lety), že je zde v podstatě tzv. policejně-justiční mafie. Občané, kteří se nesetkali s vyšetřováním u pražské kriminálky, netuší, co se tam děje (regionální kriminalisté se od mnoha bezpáteřních pražských kriminalistů rychle učí). Je to téměř vždy o domluvě se znalci (posudky na objednávku), se SZ (st.zástupci) a poté se soudci ve prospěch silnější strany. Tj. té strany, které se bojí kriminalista (zde si uvědomte, že původně jen vyučený kriminalista, tj. čtyřkař ze ZŠ sotva něco vyřeší a natož čestně) a SZ či soudce víc. Tzn. té strany, která má moc a peníze ! Proč zvyšujeme mzdy kriminalistům ? V ČR zůstanou mnozí tací, jací pracovali za socialismu, tj. původně pouze vyučení tzv. hlupáci a intrikáni. A od těch se dalších x generací naučilo křivárny a manipulaci s důkazy. Kdy se najde odvážnější a spíše žena (neboť jak vidno, ženy Dr.Benešová a po ní Dr.Bradáčová jsou hybatelkami české "mafie"), abychom svrhli pražskou tzv. policejně-justiční mafii ? Proč asi Bradáčová spolupracuje se Šlachtou ? Proto, jelikož jiní v tom téměř jistém policejně-justičním mafiánství desítky let tzv. jeli a nic neudělali ! Šlachta maká jako Babiš. Koho chtějí politici a lobbisté odstranit ? Šlachtu a Babiše.

balika ( 2. června 2016 14:05 )

Nebuďte naivní, že všem. Šlachta je kůň USA a "šlape na paty" jen tomu, na koho má politickou objednávku. Nedejte se zmást Nečasem, to je pouze divadlo pro lidi, za tím stojí něco úplně jiného.

hejhej ( 2. června 2016 13:15 )

Pan Šlachta šlape zlodějům na kuří oka, především vysoce postaveným politikům, tak se ho snaží za každou cenu odstranit. Mezi mega zloděje patří Bakala, kterému k zlodějně požehnalo mnoho politiků včetně Sobotky a začíná jím cvakat u zadku, tak se snaží odstranit ty, kteří na odhalení megazlodějny mají zájem.

stanislava ( 2. června 2016 12:38 )

Jestli přijde o židli, tak pouze kvůli tomu, že nevyhovuje politikům, protože šlape, bez ohledu, kdo to je, všem na paty.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud