Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Expřítelkyni brutálně znásilnil, jejího bratra se pokusil zabít: Zrůdě z Chomutovska hrozí doživotí

Autor: ČTK ljš - 
9. května 2016
10:41

Spěchala domů, aby se postarala o bratra, který měl být nemocný. Podle obžaloby šlo ale o lest, kterou na studentku Terezu z Chomutovska nachystal její expartner Michal B. Ten dívku brutálně znásilnil a jejího bratra málem zabil. U soudu mu nyní hrozí až doživotí.

Případ se odehrál loni na začátku září v Chomutově. Michal B. se podle obžaloby na sociální síti Facebook vydával za matku obětí a dívku vylákal do bytu s tím, že její mladší bratr je nemocný. Sám se pokusil chlapce uškrtit. „Poškozeného ponechal ležet v bezvědomí a odešel do jiné části bytu,“ popsal státní zástupce Vladimír Jan. Chlapec se s následky vyrovnával několik týdnů. Dívku po příchodu do bytu obžalovaný brutálně znásilnil.

Před soudem řekl, že s dívkou žil rok a půl. V polovině července se rozešli. „Vztah byl spíš jednostranný, z mé strany, zamiloval jsem se do ní,“ řekl. Pár nejprve žil u rodičů obžalovaného, poté se přestěhoval do Chomutova.

Do bytu si loni 1. září přijel podle svých slov pro věci a potkal se zde s mladším bratrem své bývalé přítelkyně. „Začal na mě slovně útočit, že tam kradu. Strčil jsem do něj a začal jsem ho škrtit. Spadli jsme na zem, uvědomil jsem si, co se děje, a hned jsem přestal. Poskytl jsem mu pomoc, dal jsem mu napít a uložil ho do postele. Komunikoval se mnou,“ pokračoval obžalovaný.

Znásilnění dívky jednoznačně odmítl. „Seděli jsme v obýváku, skončilo to sexuálním stykem, který byl dobrovolný z obou stran,“ doplnil Michal B. s tím, že teprve poté dívce řekl, že došlo ke konfliktu s jejím bratrem. „Řekl jsem, že je mi to líto. Když jsem odcházel, tak byl v pořádku, šel si dát sprchu,“ dodal.

Žalobce mladíka viní i z vydírání nebo pořizování dětské pornografie. Dívku fotil a natáčel v době, kdy byla mladistvá. Michalovi B. hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Hlavní líčení je naplánované na celý týden.

ellenic ( 9. května 2016 12:25 )

To je dobytek už od pohledu, co si tací muži myslí, že každá ženská jim bude po vůli. Zavřít a pořádně zmlátit , aby už nikdy nic takového neudělal. Nechápu, proč má zakryté oči, je to snad potomek někoho důležitého. To silně pochybuji !

ejvm1712 ( 9. května 2016 11:44 )

Dostane zhruba dvacet let. V base se bude modlit,chodit do knihovny,do posilovny,bude žrát a s r á t! Pak ho pustěj dřív a bude od ostatních věnů vyškolenej a zas něco provede

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání