Týral děti, teď rozhoduje o osudu postižených: Jiří Havránek dělá posudkového doktora

Autor: Jana Ulrichová, Ivan D. Hladík - 
25. dubna 2016
16:30

S nechvalně známým lékařem Jiřím Havránkem (44) se setkal Milan Soukup (50) z Duchcova. Je po operaci kolena, a proto žádal zvýšení invalidního důchodu z 1. na 2. stupeň. A posudkovým lékařem byl v jeho případě právě exprimář Havránek. A ten jeho žádost zamítl.

Jiří Havránek je lékař, který čelil obvinění, že kvůli své psychické nemoci trýznil dětské pacienty. „Mám čerstvě vyměněný kloub. Pohybuji se o berlích, nohu zvednu a ohnu jen částečně. Doufal jsem, že mi posudkový lékař zvýší invalidní důchod. Ale to neudělal,“ řekl Blesku Milan Soukup.

Dodal, že ho nejvíc rozzlobilo, že jeho budoucnost má v rukou člověk zproštěný odpovědnosti za týrání dětských pacientů kvůli své nepříčetnosti. „Jak může zastávat tak odpovědnou funkci a rozhodovat o osudu druhých,“ zlobil se pan Milan.

„Pokud je pan Soukup nespokojený s posudkem, může se odvolat, což udělal. Revize proběhla a posudek byl shledán, že je v pořádku,“ řekl Blesku Jiří Havránek. „Zaměstnavatel, který o mně ví vše, mi dal oprávnění dělat posudky, každý z nich kontroluje lékař s aprobací na obor a nakonec ten posudek někdo schválí, pokud je v pořádku,“ vysvětlil.

Podle lékařské posudkové služby ústředí ČSSZ a okresní správy sociálního zabezpečení nelze současnou pracovní pozici Jiřího Havránka dávat do souvislostí s jeho předchozím působením. „Dotyčný je kvalifikovaný pro funkci posudkového lékaře a v souladu s vnitřní metodikou jsou posudky opatřovány takzvanou aprobací dalšího posudkového lékaře, jde tedy o jakousi »kontrolu čtyř očí«,“ uvedla mluvčí ČSSZ Jana Buraňová.

pavel981 ( 25. dubna 2016 19:39 )

Damiáne, ha,ha - Ty jsi ret.ard, né ten bývalý primář ! Nemáš ani tušení, co to je celoživotní vzdělávání v medicíně Chudák chlap ... boj s negramoty je vždycky hodně těžkej...

vseznaleksenior ( 25. dubna 2016 19:31 )

Neco jsem Vam napsal..Asi neproslo cenzurou

ellenic ( 25. dubna 2016 19:18 )

vseznaleksenior No vidíte vseznalku, já jsem dětská sestra a nikdy jsem lékaře neviděla, aby se choval tak jak je přisuzováno MUDr. Havránkovi. Já sama jsem několikrát dělala odběr žilní krve z hlavičky dítěte bez problému a hlavně citlivě, nejen kvůli dítěti, ale také kvůli maminkám, protože lékař nechtěl screening z prstu, takže žilní krev. Nedělala jsem to bezhlavě, představila jsem si své dítě a s velkou šetrností odběr udělala .

Damian ( 25. dubna 2016 19:04 )

Ten pan detem ublizoval a ostatni lekari od nej nejen davali ruce pryc, stezovali si na nej vedeni a dokonce v nekterych pripadech mu fyzicky zabranili v dalsim poskozovani pacientu. Je to dusevne vysinuty clovek, ktereho by meli drzet v kleci.

vseznaleksenior ( 25. dubna 2016 19:00 )

Pane Surfwer. Zcela nerozumim, co chcete sdelit. Poklud ten lekart nema atestaci z posudkoveho, posudek prochazi rukama dalsimu lekaei.. Takze pokud dle rtg, sono atd nejde o artrolsu 3 stupne, posudek odpovida stavu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud