Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Brutální násilník u soudu: Pět hodin ji znásilňoval v lese v Ostravě

Autor: ČTK - 
1. dubna 2016
12:24

Ostravský okresní soud od pátečního dne řeší loňské brutální znásilnění mladé ženy ve slezské Ostravě. Obžalovaný osmadvacetiletý bezdomovec Lukáš Č. se opakovaně k činu přiznal. Tvrdí, že byl opilý a původně chtěl ženě jen ukrást telefon. Oběť ale pak v lese znásilňoval pět hodin. Hrozí mu za to až desetiletý pobyt ve vězení.

„Lituji toho, co se stalo. Nevím, proč jsem to udělal. Asi za to může alkohol. S kamarádem jsem večer před tím vypil asi čtyři litry vína,“ řekl obžalovaný už dříve při výslechu na policii. Dnes před soudem odmítl vypovídat.

Událost se stala loni, v noci na 19. září. Lukáš Č., který obvykle přespával v ubytovnách Armády spásy a vydělával si sběrem papíru, chtěl noc strávit ježděním v tramvajích po Ostravě. Na zastávce Hranečník ho ale řidič z tramvaje vykázal.

Lukáš Č. vystoupil a krátce na to spatřil svou oběť. Žena vystoupila z autobusu před 01:30. Lukáš Č. ji nějakou dobu pronásledoval. Na odlehlém místě na ni pak zaútočil. Při prvotním útoku dívce upadla taška a mobilní telefon, který v době napadení držela v ruce. Ženu přes její aktivní odpor zatáhl do křoví a dál do lesa. Vyhrožoval jí smrtí. „Kdyby si nešla sama, tak se ti to nestane,“ řekl také. Nakonec se muži podařilo napadenou svléknout a opakovaně znásilnit. Z místa odešel krátce před 06:30. Z chodníku sebral mobilní telefon, který pak prodal v zastavárně.

Policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. S ohledem na brutalitu pachatele sestavili desetičlenný tým Hranečník, který se věnoval pouze tomuto případu. Práci kriminalistům komplikovaly dvě skutečnosti. Útočník nebyl trestaný a neměl žádný vztah k místu znásilnění. Muž bez domova se pohyboval po různých místech Česka a vyhledával příležitostnou obživu. Policistům se ale nakonec sám přiznal. „Volala mi sestra, řekla mi, že mě hledá policie. Bylo mi hned jasné proč,“ uvedl ve výpovědi.

byvalyvoliccssd4 ( 1. dubna 2016 20:23 )

Kdyby měl členskou legitimaci vládnoucí ČSSD, tak ženská bude souzena za křivé obvinění a on dostane odškodné za vazbu. Usvědčený pedofil Sání byl na příkaz ministra ze socanské vlády propuštěn domů, do Kataru, odkud požaduje odškodné.

djaba ( 1. dubna 2016 14:03 )

 A copak dělala mladá baba v 1.30 h sama v odlehlých místech ? To čekala prince na koni ? V tu dobu je každý v posteli , nanejvýš na noční v kolbence .

havran2 ( 1. dubna 2016 13:32 )

Takový chcípáček,však on ví proč se omlouvá,aby dostal nižší trest.

nemamradods ( 1. dubna 2016 13:04 )

Měl by na svou obhajobu říci,tak jako emigranti,že trpěl nouzi o sex,v Německu jim to prošlo.

hejhej ( 1. dubna 2016 13:04 )

To není člověk, ale odporné hovado. Vymluvá na alkohol je trapná!!! Takové lidské zrůdy by měli kastrovat.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud