Sňatkový podvodník vylákal z žen přes deset milionů: Ostrovského casanovu už zadrželi policisté

Sňatkový podvodník vylákal z žen přes deset milionů: Ostrovského casanovu už zadrželi policisté. (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
30. 3. 2016
19:09

Policie z Karlovarského kraje odhalila podvodníka, který vylákal z několika žen, s nimiž měl vztah, přes deset milionů korun. Peníze lákal pod různými smyšlenými záminkami. Případ vyšetřovali policisté pod krycím názvem Casanova, informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Šestadvacetiletého muže z Ostrova, jehož z podvodu podezírají, zadrželi policisté ve středu. „Podvedeným ženám předkládal různé padělané listiny, například kupní smlouvy nebo výpisy z katastru nemovitostí, aby je přesvědčil, že jejich peníze investuje do nákupu nemovitostí a poté je se ziskem prodá. Dokonce také falšoval písemnou komunikaci s policií, advokáty či jinými institucemi, aby svoje historky podpořil. Nikdy však svěřené peníze neinvestoval, utrácel je za dovolené po celém světě a život v luxusu,“ popsala Böhmová.

Podle mluvčí není vyloučeno, že nakonec bude podvedených žen více, neboť se ukázalo, že muž udržoval vztah z několika ženami najednou a pohyboval se po celé republice.

Policie dnes muže obvinila ze zvlášť závažného zločinu podvodu. V případě prokázání viny ho může soud poslat až na 10 let do vězení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud