Nemocný podvodník, kterému dal Zeman milost: Po vesnici jezdí v SUV se švýcarskou značkou, tvrdí místní

Nemocný podvodník, kterému dal Zeman milost: Po vesnici jezdí v SUV se švýcarskou značkou, tvrdí místní.
Autor: dce - 
19. 2. 2016
12:05

První Zemanův omilostněný byl ve vězení pro několik podvodů, kvůli kterým věřitelům dlužil tři miliony korun. Pavel Mareš, jak se podvodník jmenuje, ovšem podle svého obhájce trpí roztroušenou sklerózou – kvůli smrtelné nemoci mu byl i dvakrát přerušen výkon trestu. Jenže jeho sousedé z Pacova tvrdí, že jezdí po vesnici v SUV se švýcarskou značkou a chlubí se, že pracuje v zahraničí!

Podnikal v oboru stavební činnosti a také opravy aut a výroby nábytku několik let. Za tu dobu si svou podvodnou činností, jak uznal i soud, zadělal na pořádné dluhy. Neplatil objednaný materiál, nedodělal zaplacenou práci a tak dál. Byl odsouzen na tři roky ve vězení.

Prezident Miloš Zeman mu udělil svou první milost. Podle něj nespáchal závažný zločin a trpí nevyléčitelnou nemocí. Marešovi sousedé z Pacova, odkud podvodník pochází, se ale stále dokola ptají, proč dostal milost zrovna on.

„Je to výsměch všem poctivým lidem,“ řekla jedna ze sousedek deníku MF DNES. Mnoho lidí z Pacova totiž právě Mareš podvedl. Jedněm manželům slíbil postavit dům za 2,3 milionu. Dům rozestavěl za 1,6 milionu a tím to pro něj skončilo.

Mareš se ale brání, že ještě před nástupem do vězení část svého třímilionového dluhu splatil. „V průběhu soudního řízení jsem zaplatil 1,25 milionu korun,“ tvrdí.

Reakce na návrat podvodníka do rodné obce pozitivní ale rozhodně nejsou. Mnozí z nich navíc zpochybňují Marešovo tvrzení o roztroušené skleróze. Podle nich se loni projížděl po Pacově v autě s rakouskou značkou a chlubil se, že v zahraničí pracuje, nyní jezdí v SUV se švýcarskou SPZ.

Mareš ale říká, že jeho stav se zhoršuje. „Ten stav je progresivní,“ prohlásil. 

Zemanovi je však Mareš vděčný. „Já nevím, proč si pan prezident vybral mě, neumím to posoudit. Nemám s panem prezidentem žádný přátelský, osobní ani jiný vztah. Nebyl jsem ani při prezidentské volbě jeho voličem, byl jsem voličem Karla Schwarzenberga,“ uvedl.

Doporučujeme
cantre ( 2. června 2016 11:57 )

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :-. http://dampres.blogspot.cz/

ppadys ( 22. února 2016 18:14 )

A kolik zlodějů omilostnil Kikina ????????Desítky.

rentierskej ( 22. února 2016 13:31 )

jo, tak já podrobnosti neznám. (ale možná je v tom i trochu závisti od sousedů a spol., že si maník nevozí zadek v trabantu); já nevím.

verka1 ( 20. února 2016 09:35 )

nevím tedy proč dostal milost, když ještě chodí a jezdí autem. nemoc ještě není v takovém stádiu, že by nemohl pobývat ve vězení. kdyby měl neuropatií končetin tak by chodil po hůlce, používal chodítko. kolik kriminálníků má třeba diabetes - inzulín, mají nemocné ledviny a ve vězení sedí.

tgbg ( 20. února 2016 07:44 )

Zkorumpovaný podvodník dává milost podvodníkovi. Proč asi?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud