15,5 roku za vytlačení dodávky: Vrazi a znásilňovači opustí vězení rychleji než pirát silnic

 • Autor: ljš - 
  9. 11. 2015
  19:45

  Vrah kmotra Housky dostal o 2,5 roku méně, silniční pirát Lacina za stejný čin jen třetinový trest. Případ agresivního řidiče Martina Nováka, který v Brně vytlačil dodávku ze silnice, ukazuje, že soudům došla trpělivost a šílencům za volantem vyměřují čím dál vyšší tresty. Podívejte se, jaké činy byly v minulosti posouzeny mírněji.

 • 1.2010 - Luboš Lacina, 5 let vězení za vytlačení auta z dálnice

  2010 – Luboš Lacina, 5 let vězení

  Za vytlačení pomaleji jedoucího vozidla z dálnice D1 uložil středočeský krajský soud Luboši Lacinovi pětiletý trest vězení a sedmiletý zákaz řízení. Uznal ho vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Mazda, na kterou svým vozem najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec se lehce zranili. Rozsudek potvrdil i Vrchní soud v Praze a Lacinovo dovolání odmítl Nejvyšší soud (NS).

 • 2.2014 - Jakub Doležal, 2 roky vězení za podíl na vraždě 15leté Petry

  2014 - Jakub Doležal, 2 roky vězení za podíl na vraždě 15leté Petry

  Přinejmenším Michalu Kisiovovi a Tomáši Zavřelovi pomáhal odklízet tělo jejich zavražděné kamarádky Petry a brutální čin navíc kryl. U soudu s Jakubem Doležalem ale také zaznělo, že své kumpány hecoval slovy „Srá*i, to ji nedokážete zabít najednou?“. Přesto mladík přezdívaný „odklízeč“ dostal za svůj podíl na trýznivém umučení nevinné dívky jen dva roky.

 • 3.2012 - Aleš Trpišovský, 2 roky podmínka za vybržďování

  2012 – Aleš Trpišovský, 2 roky podmínka

  Za agresivní jízdu a ohrožování pomalejších řidičů na dálnici D1 středočeský krajský soud uložil Aleši Trpišovskému dvouletý trest vězení podmíněně odložený na čtyři roky. Zakázal mu také sedm let řídit motorová vozidla. Soud jej uznal vinným z přečinu pokusu o ublížení na zdraví a poškození cizí věci. Podmínky jej zbavila amnestie, zákaz zůstal v platnosti.

 • 4.2015 - Rapper El Marón, 11,5 roku za zabití člověka

  2015 - Rapper El Marón, 11,5 roku za zabití člověka

  Rappera Marka T. (33) z Třebíče, který si říkal El Marón a působil ve skupině Masový wrazi, poslal soud na 11,5 roku do vězení za vraždu Lukáše H. (†36). Zámečníka, kterého nikdy předtím neviděl, bodl Marek T. v třebíčském baru Sandra do zad. Předtím se oba opilí muži dostali do malicherného sporu, zřejmě kvůli hudbě.

 • 5.2013 - Roman Zábrš, 3 roky vězení za vybržďování

  2013 - Roman Zábrš, 3 roky vězení

  Krajský soud v Brně poslal na tři roky do vězení třicetiletého Romana Zábrše, jenž prudkým brzděním donutil zastavit autobus městské hromadné dopravy v Bělohorské ulici. Způsobil tak pád a zranění pětaosmdesátileté pasažérky autobusu a ohrozil i další cestující.

 • 6.2015 - Michal Krnáč, 13 let z vraždu kmotra Housky

  2015 - Michal Krnáč, 13 let za vraždu kmotra Housky

  Pražský vrchní soud v lednu zmírnil trest na 13 let. Krnáč zastřelil v listopadu 2013 Romana Housku u jeho domu v Chomutově čtyřmi ranami z pistole. K usmrcení sociálního demokrata se původně přiznal, u pražského soudu ale změnil výpověď a prohlásil, že Housku nezabil. Soud však uvěřil jeho první výpovědi. Původně mu vyměřil 17,5 roku vězení, trest pak ale snížil na 13 let.

 • 7.2015 - Christ Dimitrov Klisurov, 6 let vězení za vybržďování

  2015 - Christ Dimitrov Klisurov, 6 let vězení

  Vrchní soud v Olomouci potvrdil rozsudek brněnského krajského soudu, který poslal na šest let do vězení za ohrožení posádky osobního auta riskantním stylem jízdy Christa Dimitrova Klisurova. Sedmačtyřicetiletý Klisurov řídící osobní auto Škoda Superb si podle obžaloby riskantní jízdou po dálnici D1 vynucoval nárok na jízdu v levém jízdním pruhu. Muž podle rozsudku na dálnici předjel vůz jedoucí rychlostí kolem 130 kilometrů za hodinu a takzvaně jej vybrzdil. Řidička vozu poté musela prudce zabrzdit a s autem smykem narazila do vozidel. Při nehodě se jeden člověk lehce zranil.

 • 8.2015 - Marek Marcinko, 7 let za znásilnění

  Policie zveřejnila fotografii násilníka z Vonoklas u Prahy.

  Pětadvacetiletý Marek Marcinko zaútočil ve Vonoklasech mezi říjnem 2014 a květnem 2015 na tři ženy, dvě poté znásilnil. Vyšetřovatelům tvrdil, že s ním ženy šly dobrovolně. Ty ale popsaly, jak jim vyhrožoval nožem. Soud ho poslal na sedm let za mříže. Rozsudek je pravomocný.

 • 9.2015 - Marek P., 7 let za smrt Marušky

  2015 - Marek P., 7 let za zabití studentky Marušky

  Má na svědomí lidský život, ale dostal jen sedmiletý trest. Marek P. se 5. srpna 2014 nad ránem vřítil na smíchovskou autobusovou zastávku a smetl zde stojící studentku Marušku, která zrovna jela na brigádu. Podle všeho řízení ve vysoké rychlosti nezvládl, protože byl opilý. Od místa nehody navíc utekl.

 • 10.2015 - Martin Novák, 15,5 roku za vytlačení dodávky

  2015 - Martin Novák, 15,5 roku vězení

  Soud poslal na 15,5 roku do vězení za pokus o vraždu osmatřicetiletého Martina Nováka, který v srpnu 2013 v Brně vytlačil svým jaguarem dodávku se šesti lidmi na svodidla.

oxygene.p ( 10. listopadu 2015 09:33 )

Tento soud dal vybrždovačům pořádnou lekci a návod jak se chovat : nevybrždujte , kdo Vás nasere na silnici , tak ho v klidu sledujte až domu , tam ho zabijte , ženu a děti znásilněte a máte jen poloviční trest , možná i jen podmínku ))))))))))))))))

petr1982 ( 10. listopadu 2015 08:19 )

15,5 roku je v pořádku, akorát ti ostatní měli dostat 30 let. Nicméně z toho vyplývá rada pro všechny debily vybrždovače. Když vás sere pomaleji jedoucí řidič, nevybržďujte ho. Počkejte až zajede na první benzínku, tam ho umlaťte heverem. Nedostanete 15,5, ale tak 5 let

xindlceskej ( 10. listopadu 2015 04:51 )

 Česko je K,U.N"D'A_H;A'R!

lunatic ( 10. listopadu 2015 00:31 )

V době,kdy lze prakticky odcestovat kamkoliv ,lze takto ukázat svůj,specifický postoj i k trestu smrti

tomik007 ( 9. listopadu 2015 22:37 )

U svatby starsi Cesky s mladym Tunisanem chybi diskuse. Za trest bych ho nechal s ni ztravit svatebni noc radne prosycenou vuni veproveho, knedle a zeli. A pokud by pote odvolal Alaha tak s ni muze zustat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud