Lékař o sestře z Rumburka: Byla tvrdá na pacienty! A dost hlasitá

26. 6. 2015
10:07

Když ho spatřila při příchodu do soudní síně, neskrývala překvapení. Lékař rumburské nemocnice Jan Novák totiž na Věru M. (50) prozradil mnohé. Na pacienty byla podle něj dost tvrdá.

V pátek pokračoval soud se sestrou, která je obviněná z vraždy pěti pacientů, pátým dnem. Vypovídal lékař Jan Novák, který Věru M. z rumburské nemocnice dobře znal. Tři roky s ní totiž pracoval na jednotce intenzivní péče.

Jednou byl po její službě pacient nalezen v bezvědomí. Měl velmi nízkou glykemii (obsah cukru v krvi) a ona na změnu jeho stavu nereagovala. Měla to ohlásit lékaři, došlo tam k nedůslednosti při sledování pacienta,“ prohlásil Novák u soudu v Ústí nad Labem.

Informovala mě o tom sestra, která po ní přebírala službu. Změnu stavu pacienta jsme přičítali sepsi, byl to onkologický pacient, jinak jsme si to v tu chvíli nedokázali vysvětlit. Mohlo to ale způsobit i neúmyslné podání inzulinu, hypoglykemie mohla vést k smrti,“ pokračoval.

Video Sestra při pátečním příchodu k soudu. - Blesk - Jana Ulrichová
480p 360p 240p

Když jsem o tom s ní mluvil, tvrdila, že při předání služby byl pacient při vědomí. Později mi bylo řečeno, že to s ní bylo řešeno kázeňsky,“ řekl Novák.  Barvitě také vylíčil, co si o Věře M. myslí.

Byla průměrná sestra, nevyčnívala, byly tam ale lepší. K pacientům byla tvrdá, málo empatická, byla velmi hlasitá, působilo to nepříjemně,“ uzavřel Novák. Věra M. však už v minulosti prohlásila, že je nedoslýchavá.

Věru M. popsala i její kolegyně, dokumentační sestra Sinkulová. „Byla roztěkaná, zvláštní, působila na mě takovým rozlítaným dojmem. Někdy jsem měla pocit, že když jí předávám pacienta, moc nevnímá, že ji pacienti moc nezajímají. Byla pracovitá, ale působila dojmem, že ji to moc nebaví,“ prohlásila u soudu.

tomik007 ( 27. června 2015 23:11 )

Takto intimni informace by o ni ten doktor uvolnovat nemel.

tomik007 ( 27. června 2015 22:20 )

Ta je ze stejneho vrhu jako pjenice Vlasta

fortun ( 26. června 2015 15:37 )

pravda nejvíce nasere

valdom_hayzle ( 26. června 2015 14:28 )

Fortuno, ty musíš asi tenhle víkend krámovat, jinak si nedovedu vysvětlit proč se do každého takhle sereš. Jindy se tvýma příspěvkama bavím, ale teď jsi fakt na pěst

fortun ( 26. června 2015 13:23 )

no střílet zrovna ne ale takových oprsklých lidí je dnes hodně" vyseru se kam mě napadne" nějaké hygienické předpisy jsou mi u zadku, drzí jak opice a ještě se diví hromadné nenávisti lidí které ohrozil

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud