Grázla z BMW hájí matka: V autě nikdy neriskoval!

Autor: ljš, sch - 
5. 12. 2014
10:36

Její syn má na svědomí život nevinné dívky, přesto ho hájí. Matka Marka Půčka, grázla z BMW, zaslala soudu dopis na jeho obhajobu. Je prý přesvědčená, že kvůli negativnímu veřejnému mínění, nebude její syn souzen nestranně. "Protestuji proti označování mého syna za gaunera, šmejda nebo dokonce zabijáka," napsala.

Půčková v dopise nejprve popsala dětství svého syna. Podle ní vyrůstal ve spořádané rodině a základní školu vychodil bez problémů. "Od svých šesti let navíc zažíval tréninkový dril ve fotbalových klubech. Tam mu byla vštípena disciplína, ale byly na něj kladeny i nároky, co se týká kreativity a samostatného rozhodování," napsala v jeho obhajobě.

Vysvětlila také, proč její syn, jehož facebook se hemží fotkami z večírků a sprostými statusy a gesty na fotkách, zrovna disciplinovaně nepůsobí. "Vyspěl v osobnost, která si věří a chce žít podle své představy. S tím byla spojena i určitá dávka exhibicionismu v letech jeho dospívání, kdy se snažil vymezovat proti nám rodičům a zároveň se předváděl před svými kamarády, viz jeho stránka na facebooku, kde se chlubil i věcmi, které ve skutečnosti nebyly pravda," tvrdí.

Video Půček opět u soudu - Jan Jedlička

Zcela popřela, že by jí syn obchodoval s drogami. Jistá si je prý proto, že ho s manželem v jeho podnikání podporovali. "BMW si pořídil na úvěrové splátky v celkové ceně 250 tisíc korun na dobu pěti let," napsala.

Svého syna popsala jako téměř předpisového řidiče. Maminku zřejmě vozil jako v bavlnce. "Jela jsem s ním mnohokrát v autě, málokdy, a to mírně překročil povolenou rychlost, a nikdy neriskoval, vždy jsem se s ním cítila bezpečně a totiž tvrdí i jeho kamarádi," uvedla. Fotka, pomocí níž se na facebooku chlubil jízdou v rychlosti 260km/h, ale napovídá právému opaku.

Na internetu se chlubil riskantní jízdou.

Marek podle ní není jen dobrý řidič ale také vzor přátelství. "Měl hodně kamarádů, pokud mohl vždy pomohl a většina lidí, kteří ho znají, ho má ráda," je přesvědčená.

"Je mi strašně líto nešťastné události, která se stala a kterou nepochybně způsobil náš syn. Stalo se to však nešťastnou shodou okolností, v žádném případě úmyslně," napsala na závěr svého dopisu. "Tato tragédie uvrhla do zoufalství hned dvě rodiny a navíc další lidi. Stejně jako můj syn i já bych dala nevím co za to, aby se to nestalo. Život nikoho z nás už nikdy nebude stejný jako před tím," dodala.

Soudní jednání jsme sledovali ONLINE. Výpovědi svědků a další informace najdete ZDE>>

motyl8 ( 8. března 2015 11:14 )

Docela rád bych viděl povedené rodiče toho šmejda ofiko před televizní kamerou . Možná, že synáček živil prodejem drog podstatnou část rodinky a ti mají na na sedm let utrum, tak proč by jeho matinka netruchlila. Blesk by mohl o nich zjistit něco blíže.

.abcd.abcd. ( 5. prosince 2014 15:24 )

16 nedostane, nanejvýš 8, takže bude za 4 roky venku. Málo za jeden mladý zmařený život.

koko365 ( 5. prosince 2014 15:06 )

Když se na celou záležitost podívám bez emocí. Toho kluka s drogama nechytili, nemá záznam. A v případě že má čistou kartu řidiče je to taky polehčující okolnost. Na druhou stranu způsobil smrt, na internetu ma na fotkách 250 km/h to je důkaz porušení pravidel a od nehody utekl. Tak 16 let nepodmíněný jsou akorát. Až po půlce vyjde bude mít v hlavě už pořádek ...

uslepekravy ( 5. prosince 2014 14:47 )

Zlato nerezaví, ale je ho málo. Peníze pokazí méně kvalitního člověka, jako když po dešti zrezavé plech, nezvládá to.

uslepekravy ( 5. prosince 2014 14:43 )

Bohužel chlapec nevyčnívá moc z řady, a jeho matka také ne. Opičí láska nebo neláska má stejný výsledek. Lidi by asi měli více rozmýšlet, zda na to mají, aby měli děti. Není to jen o materiálním zajištění.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud