Nechali utéct nebezpečného vězně: Hrozí jim 10 let!

Autor: ljš - 
1. 12. 2014
16:56

Jeden si hrál hry na mobilu, druhý byl na záchodě. Vězně Jana Nováka mezitím nechali v nemocničním pokoji samotného a bez pout. Za to teď mohou oba provinilí dozorci skončit sami ve vězení až na deset let.

"V souvislosti s útěkem vězně bylo dnešního dne zahájeno trestní stíhání dvou příslušníků Vězeňské služby ČR," řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Jakékoliv další podrobnosti včetně toho, z jakých trestných činů jsou muži obviněni, odmítla s ohledem na probíhající vyšetřování sdělit.

Podle serveru Novinky.cz byli ale dozorci, kteří nebyli žádní nováčci a u vězeňské služby pracovali dlouhá léta, obviněni z trestného činu porušení povinnosti strážní služby. V případě odsouzení by jim tak hrozilo až deset let vězení.

Čtyřiačtyřicetiletý Jan Novák utekl v úterý odpoledne z nemocnice v pražské Krči tak, že vyskočil z okna pokoje ve druhém patře. V nemocnici byl podle Vězeňské služby kvůli plánovanému lékařskému vyšetření v souvislosti se závažným onemocněním, které nelze léčit ani v jedné ze dvou vězeňských nemocnic.

Uprchlík je vysoký 188 až 190 centimetrů, střední postavy. Má světlou pleť, hnědé vlasy a modré oči. Policisté už na tísňové lince 158 přijali zhruba stovku tipů k tomu, kde se muž pohybuje, zatím se však žádný neukázal jako správný.

Video Napadení ženy na ulici - Policie ČR

"Detektivové stále žádají občany o pomoc při pátrání, důrazně však apelují na to, aby volali bezprostředně poté, co podezřelou osobu spatří. Často se totiž stává, že veřejnost volá na tísňovou linku i s denním zpožděním, a takové poznatky pak ztrácejí na významu," napsala dnes pražská policie v tiskové zprávě.

Kvůli útěku vězně skončili ve svých funkcích ředitel pankrácké věznice Pavel Hadrava a ředitel odboru vězeňské stráže z generálního ředitelství Vězeňské služby Petr Vlk.

pepazdepa2 ( 9. prosince 2014 00:15 )

Takovou pakáž neživit, ale rovnou utratit.

hofihofi ( 1. prosince 2014 19:42 )

On to ma za par, jemu uz je vsechno jedno, proto je nebezpecny.

hofihofi ( 1. prosince 2014 19:41 )

Muze za profesionalitu podrizenych.

malenabald ( 1. prosince 2014 19:24 )

ne, ale bohu žel zodpovídají za své podřízené...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud