Sobota 16. leden 2021
Svátek slaví Ctirad, zítra Drahoslav
Zataženo, sněžení -1°C

Bestie z Kuřimi je volná! Soud propustil tetu týraných chlapců

Autor: ljš, ČTK - 
24. července 2014
16:38

Byla jednou z klíčových osob případu týrání dvou malých chlapců, který otřásl Českem. Teď je Kateřina Mauerová (41) znovu na svobodě. Soud rozhodl o podmíněném propuštění, odseděla si sedm let a dva měsíce.

Soud v Opavě dnes rozhodl o podmíněném propuštění Kateřiny Mauerové, která byla odsouzena v kauze Kuřim za týrání svých synovců. Odsouzena byla k deseti letům vězení, což byl nejpřísnější trest v případu.

Rozhodnutí je pravomocné. "Ženu jsme propustili na základě rozhodnutí soudu," uvedla opavské věznice Barbora Šumberová. Loni v říjnu věznici opustila matka týraných chlapců Klára. Z devítiletého trestu si odpykala více než šest let.

Kromě matky a tety dětí sestry byla v roce 2008 odsouzena za jejich brutální týrání i Barbora Škrlová, která žila s chlapci a jejich matkou a vydávala se za dívku Aničku. Po odhalení případu uprchla do Norska, kde se vydávala za chlapce Adama. Podle některých úvah byla ikonou sekty, kterou si založil její otec Josef Škrla.

Škrlovou soud předloni v únoru podmínečně propustil, zkušební dobu jí stanovil na sedm let. V kuřimské kauze dostali tresty i další lidé: sedm let vězení Hana Bašová  a Jan Škrla a pět let Jan Turek. Josefa Škrlu se vypátrat nepodařilo.

Skupina šesti lidí týrala chlapce od léta 2006 do května 2007 v Brně, Kuřimi a na chatě ve Veverské Bítýšce. Zavírali děti do klecí, bili je, řezali, topili a pálili cigaretovými nedopalky. Cílem bylo vytvořit z hochů lidi se zlomenou vůlí, připravené na slovo poslechnout jakékoli rozkazy. Motivy týrání se ale nepodařilo uspokojivě vysvětlit. Podle znalců budou mít chlapci psychické potíže celý život.

Děti, kterým je nyní 14 a 16 let, svěřil soud loni v dubnu do pěstounské péče jejich babičky a dědečka, rodičů jejich matky, u nichž dosud žili. Než se k nim dostali, byli v péči svého otce. Předtím, po odhalení týrání v květnu 2007, žili v azylovém zařízení pro děti.

 


zelena.karkulka ( 24. července 2014 22:29 )

Vůbec mě to nepřekvapuje-stejně se nevyšetřilo nic

vrtajzub ( 24. července 2014 20:37 )

an.manchester ( 24. července 2014 19:42 )

na lidi co nejsou ani uz lidi patri to co vidime v nekterych scifi - delete, cili je smazat ,poslat na nejakou kliniku, kde budu by dostali smrtici injekci, nebo byli preprogramovani a stali se z nich pracovnici co prace spat prace spat do doby nez zestarnou a pak smazat jejich existenci, to plati pro uchylaky typu pedofil rovnez, sadisty a vrahy, spolecnost musi pochopit, ze neni jine cesty, na co z dani platime tyhle monstra ve veznicich? a ted ma zas pole na tyrani otevrene, bestie si vzdy nekoho najde...

borka30 ( 24. července 2014 19:20 )

Také nechápu proč ji již propustili. Až budou ti kluci dospělí tak by jí a těm dalším měli rozbít držku.

gogo ( 24. července 2014 18:48 )

Nejen v Česku chlapče. Po celém světě. Bohužel..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud