Týraní bratři z Kuřimi: Vyrůstat budou s babičkou a dědečkem, rozhodl soud

17. dubna 2013
12:28

Týraní chlapci z kauzy Kuřim budou vyrůstat s babičkou a dědečkem. Ve středu o tom rozhodl Brněnský městský soud, který je svěřil prarodičům do pěstounské péče. Matka si ve vězení odpykává devítiletý trest.

Chlapcům je nyní 13 a 15 let. Jejich babička před časem řekla, že se chlapcům daří dobře. Stýkají se s matkou, kterou navštěvují ve vězení. Vztah mezi chlapci a jejich matkou označila za křehký. Zatím si matka odpykala polovinu z trestu.

Oba bratři dosud žili u prarodičů. Scházelo ale potvrzení k tomu, že mohou zůstat v jejich péči. Babička chlapců je ráda, že svou péčí může navázat na to dobré, co bylo před kauzou. Dodala, že otec chlapců se o ně příliš nezajímá.

Otec se nedokázal postarat

Po odhalení týrání v květnu 2007 byli chlapci předáni do péče azylového zařízení pro děti Klokánek. V prosinci 2008 soud zamítl žádost jejich otce, aby mu byli svěřeni do péče. Matku chlapců zbavil ve vztahu k nim její rodičovské povinnosti. Až v lednu 2010 dal brněnský krajský soud chlapce do péče otce.

Situace se ale v červnu 2011 změnila. Chlapci se dostali do péče rodičů své matky. Soud tak rozhodl na základě doporučení orgánu péče o dítě s tím, že otec není schopen se o ně postarat tak dobře jako prarodiče. V té době byl otec nezaměstnaný.


 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

boball ( 18. dubna 2013 12:28 )

Ty nerozumíš asi víc věcem.Tihle lidé prodávali své děti a dělali s nimi psí kusy,kvůli pedofilům,co jim za to dobře platili.Baba z dědkem o tom museli minimálně vědět a ted jim je pěkně svěřili do péče.Už jsi to pobrala

zkratik ( 17. dubna 2013 17:08 )

anka,ty nejsi normální

anka ( 17. dubna 2013 17:06 )

detem je lepe u prarodicu nez v detskem domove, v detskem domove take deti stoji stat vice penez, a zamestnanci tam take berou platy.....tak moc nerozumim o co vam jde...

anka ( 17. dubna 2013 17:03 )

lepsi u prarodicu, kdyz se otec o ne nedokaze postarat...

pelagie ( 17. dubna 2013 14:51 )

Nechápu jak soud mohl rozhodnout, aby děti byly vychovávány u prarodičů, kteří vychovali ze svých dcer zrůdy a ještě navrch, že své tyrany navštěvují ve vězení . To je na mě moc, nemám slov . Další zrůda Škrdlová si nechala po opuštění nápravného zařízení změnit jméno a údajně ,jak se v článku píše se chová opět jako " dítě " spíš promyšlený tah...takový nechat zavřený, ať shnijí...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud