Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Tragédie v Motole: Utýrala matka roční dceru?

Motolská nemocnice podala na matku trestní oznámení  (Autor: Blesk - David Malík)
Autor: Kateřina Moravcová - 
29. dubna 2014
06:21

Záhadné úmrtí roční holčičky z Karlových Varů prošetřují policisté. Děvčátko před pár dny zemřelo v motolské nemocnici. Pracovníci pražské nemocnice podali údajně na rodinu dítěte trestní oznámení. Za týrání.

Do péče lékařů se holčička dostala v kritickém stavu 8.dubna. Na pomoc za ní přijela do místa bydliště karlovarská záchranka. „Dítě nedýchalo, a proto jsme ho okamžitě resuscitovali,“ potvrdila život ohrožující komplikace mluvčí záchranky Petra Bakurová s tím, že podrobněji se ke zranění děvčátka vyjadřovat nebude.

Převoz do Prahy

Holčička musela být krátce nato převezena letecky do motolské nemocnice, kde o několik dnů později zemřela. Jaká byla příčina smrti, ale zůstává otázkou.
„Mohu pouze potvrdit, že dívenku jsme u nás hospitalizovali. S ohledem na věk pacienta to nebudeme dále komentovat,“ zdůraznila mluvčí nemocnice Motol Dita Václavíková.

Podle informací Blesku, to byl právě motolský špitál, který podal trestní oznámení. Vynořily se totiž pochybnosti, zda za smrt dívenky nemůže vlastní matka. O možném týrání ze strany rodiny ale nechce blíže informovat ani karlovarská policie. „Případ prošetřujeme,“ sdělila stručně mluvčí policie Zuzana Týřová.

Podle informací Blesku si policie už ale pro matku „došla“.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud