Jonák: Možná se odstěhuju na Srí Lanku!

Autor: lvi - 
26. března 2014
08:12

Někdejší majitel discolandu Sylvia a podnikatel Ivan Jonák už to má doslova za pár. Zhruba za měsíc si odpyká celý 18letý trest za objednání vraždy manželky Ludviky. Návratu do společnosti se nebojí, podle svých slov má přehled o všem, co se děje a dokonce uvažuje o tom, že se nadobro odstěhuje z Česka!

A kam že to Jonáka táhne? „Možná využiji pozvání své přítelkyně a odjedu do jejího luxusního honosného srubu v tropech u Indického oceánu na Srí Lance, možná využiji pozvání do Švýcarska,“ uvedl v rozhovoru pro deník Právo, přičemž připustil, že nějaký čas by mohl strávit i u své dcery Sylvie, doslova „na samotě u lesa“.

„Možná budu u své dcery Sylvie a svého vnuka Davida na samotě u lesa. Má nový dům v překrásné oblasti u lesa přímo na samotě. Příroda, houby, borůvky a tak. Zpívají tam ptáci, voní květiny a stromy, to mi dost chybí,“ nabídl další možnost někdejší bohém Jonák.

Jinak prý ale nechce nikomu překážet a je schopen i přes osmnáctiletou absenci svobody začít fungovat sám a bez pomoci druhých. „Já žádnou rodinu už nemám. Jsem sám. Dcery dospěly a mají svou rodinu i děti. To vše mi odnesl čas. Nechci být někomu na obtíž,“ napsal Právu.

Je v obraze a zajímá se o Džambulku!

Že je v obraze, dokládá i fakt, že má přehled o poměrně aktuálním celospolečenském klimatu a dění. „Vím, co dělá Kvitová i Sáblíková. Vím, že Schwarzenberg zase usnul. Lidé sbírají víčka od PET lahví. Co dělá Iveta Bartošová i Arthur. Kolik procent masa je ve špekáčcích. Lidé nemají peníze a žijeme v blbé době. Piráti a nehody na českých silnicích, Radovan Krejčíř je ve vazbě, očerňují stále Romy a tak dále,“ odmítá, že by ztratil kontakt se světem.

Jonáka v minulosti poslal Městský soud v Praze na 18 let do vězení za to, že si v roce 1994 objednal vraždu milence své ženy, která se nakonec nestala, a likvidaci manželky Ludwiky, která se stala před stánkem se zeleninou v Praze. Milenec Jonákovy ženy zůstal naživu, protože muž, který byl na vraždu najat, si to nakonec rozmyslel. Ženu zastřelil v jejím zmíněném stánku se zeleninou na pražském sídlišti Petrovice najatý vrah Jiří Tokár. Od soudů dostal čtrnáctiletý trest vězení.

Samotný Jonák v roce 1994 čelil dvěma pokusům o vraždu, když mu nejprve někdo nastražil bombu pod auto a později byl postřelen do obličeje. Případy zůstaly neobjasněny.

Excesy, ženy a zvířata

Ivan Jonák patřil mezi nejviditelnější a zároveň nejkontroverznější postavy Prahy v devadesátých letech. Ve zmíněném libeňském klubu ho navštěvovaly celebrity, on sám dával najevo luxus. Rád provokoval, v ulicích například po nocích venčil svého medvěda. Zvíře, které choval u svého klubu, mu několikrát samo uteklo. V centru Prahy vozil polonahé dívky v kabrioletu, a tím propagoval svůj klub.

trhnisinadledvinkou ( 27. března 2014 14:02 )

ať jede třeba do brusele, mě je to fuk

marlen52 ( 26. března 2014 13:41 )

jen ať jede kam chce tady mu totiž pšenka už nepokvete

tenzmrtodvedle ( 26. března 2014 12:00 )

To jsou totiz dve rozdilne veci,pinkat si to v prvni nebo druhe za zproneveru nebo podvod s 2-6 vezni na cele,nechavat si posilat pro pizzu atd. ,anebo sedet s 8,9, 10-ti vrahounama nekde na cecku ,decku nebo kde to vubec Jonak je.

tenzmrtodvedle ( 26. března 2014 11:48 )

Pane Bedo, ja s vami urite v nekterych bodech souhlasim. Ale vy si musite uvedomit,ze neni veznice jako veznice a vezen jako vezen. K tomu vseobecnemu zdravi ve veznicich: V Cechach je samozrejmne hodne prominentu (k nim ale Jonak nikdy nepatril,ba naopak,byl znamy ale urcite ne vytezovan urady atd.) a k tomu ucelu je tu par prominentnich veznic a nebo veznic s prominentnim kridlem atd. Jonak ale sedel ve Valdicich,ne ve Vsehrdech nebo Ostrove atd.,tam byl na cele s 8 do 12 vezni v 5x5.Vylozil by jsem to tim,jak sam Jonak oznacil sve byti mezi vesmes chudymi vezni(protoze opravdu vetsina veznu v ceskych veznicich je chudych) vetou: "Zkuste si koupit Porsche a zaparkovat ho na sidlisti." Pohybu tam nemel tolik jako venku (hlavne sexu) a hlavne malo slunce,malo cerstvych potravin a hodne stresu. Ocividne moc necvici,to je sice jeho vec,ale clovek,ktery je obezni,odduly,pobledly s propadlym ocnim dulkem je vetsinou mene zdrav nez hubeny clovek v te podobne situaci a tim nemyslim vychrtly,ale hubeny,to je zhruba 80kg na 180cm. Takze se nebojte,Jonak opravdu zdrave nevypada a ja by jsem mu to i veril. Nemyslete si,ze takovy Kajinek s jeho zivotozpravou,atletickymi dispozicemi atd. by se takovyhlem zpusobem dozil ve vezeni 70 let.V zadnem pripade. Jonak proste zere spatne jidlo,bramburky,cokolady atd. ,to by urcite venku uz za tu dobu nejedl,je to inteligentni clovek,neplette si pojmy s dojmy,jeho vzezreni opravdu klame. Vedle toho(a to je muj nazor,nerikam,ze je to pravda) moc neverim tomu,ze svou zenu nechal zabit on. To by snad clovek s jeho majetkem a postavenim (pracovali pro nej nejruznejsi individua) nechal zaridit jinak a takovymhle amaterskym zpusobem. Kazdopadne zhrnul by jsem muj nazor takhle: Jonak urcite nebyl nevinatko a nejaky trest by si za jeho zlociny zaslouzil,ale ten uz davno splatil.Neechal by jsem to na nem,jakou cestou ted pujde. Obchodnik to byl ale dobry,to mu nikdo uprit nemuze. Snad videl dost utrpeni na to aby ted rozvijel zivot l

salto ( 26. března 2014 10:47 )

O tom by se měla napsat reportáž

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud