Pondělí 2. října 2023
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Polojasno 24°C

Herec Roman Skamene: Jonák ve vězení zmagořil. Je v sektě!

Autor: František Prachař - 
16. února 2014
05:00

Herec Roman Skamene se s Ivanem Jonákem, kterému letos uplyne osmnáctiletý trest za vraždu manželky, velmi dobře znal. Byli přáteli, před třemi lety se ale rozkmotřili.

Kdysi byli ti dva nerozlučnými kamarády. Skamene nesahal Jonákovi vzrůstem ani po ramena a říká se, že v něm vzbuzoval ochranářské pocity. Ty dal Jonák najevo, když Skamenemu pomohl zbavit se vyděračů, kteří na něm chtěli výpalné za provoz hercovy restaurace.

„Dal jsem si s nimi v mé hospodě schůzku, Jonákovi bouchači tam přijeli dřív, a když se dostavila trojice těch, co ode mě chtěli prachy, umravnili je.“ Když dostal Jonák osmnáct let za vraždu své manželky Ludviky, Skamene za ním do Valdic často jezdil. „Alespoň třikrát do měsíce,“ tvrdí. „Bral jsem s sebou i obě jeho dcery.“

Skameneho manželka pracuje v advokátní kanceláři a vyřizovala za Jonáka všechny věci spojené s jeho majetkem – především Discolandem Sylvie.
„Hlavně díky ní mu zůstal,“ říká herec. „Těch papírů kolem a jednání, to by Jonák z basy nezvládl." Jenomže před třemi lety se ti dva rozkmotřili.

„Dal se ve Valdicích do nějaké sekty a to ho zmagořilo. Obvinil mou ženu, že mu z Discolandu ukradla kuchyni a ještě cosi. Psal jí vulgární dopisy, že je kur.., pí.. a podobně. Tak jsme s ním skončili,“ říká.

Jonáka pustí, vyhýbat se mu nebude. „Klidně se s ním setkám, ale hledat ho nebudu. A nevěřím, že svoji manželku zabil.“

Jak jste znali Jonáka vy? Ozvěte se nám!

Ivan Jonák byl popelářem, taxikařil, veksloval. Ale také chodil do školy, měl spoustu přátel a známých. Dodnes tvrdí, že je nevinný, a dokonce i jeho dcera Sylvia říká, že jí mrtvá maminka sice moc chybí, ale že věří v otcovu nevinu. Co si o něm myslíte vy? Jak jste ho poznali a viděli? Věříte mu? Proč? Nevěříte? Proč?
Napište nám na tip@blesk.cz nebo volejte na naši horkou linku 724 249 000

cernykondor ( 16. února 2014 11:32 )

Myslím, že ve vězení se člověk nezmění/ charakter je daný navěky/ ale má možnost více přemýšlet, a ten který je toho schopen, tak třeba napíše i knížku, nebo začne věřit v Boha. Někoho hodně ovlivní kamarádi, nebo okolí. Například Jágr se stal pravoslavným za pobytu v Rusku. Není to vždy jen slabost ale vyplnění jakési prázdnoty v sobě, kterou jsme si dříve neuvědomovali.

cernykondor ( 16. února 2014 11:28 )

Proto si volíme poslance, aby předkládali Parlamentu návrhy na nové lepší zákony a úpravy zákonů. ASž bude kvalitní justuice, může být i trest smrti a až tu bude lepší morálka, tak třeba i eutanazie. Zatím to nejde.každý se musí naučit vymáhat své právo a neřešit to po svém, třeba aby jen přežíval, rozkrádáním po vzoru těch nahoře.Mezi Jonákemn a mnohým kmotrem,který sponzoruje politiky, není velký rozdíl. Tenhle něco zvoral.

qwerty1805 ( 16. února 2014 11:26 )

já myslim že se roman bojí až vyleze párkrát sem měl řeč s jonákem a byl v poho no nevěděl co z prachama. a je to usvědčenej vrah tak uvidíme kdo bude další

marlen52 ( 16. února 2014 11:00 )

JE TO ODPORNÝ ČLOVĚK

moiaza ( 16. února 2014 11:00 )

Skamene se mýli. Jonák ve vězení nezmagořil. On byl magor odjakživa. Románek k tomu magorovi nemá daleko. Není magor, ale magorek.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud