Ubil a utopil kamaráda, pak na facebooku vyzýval: Chyťte vraha!

Petra V. (vlevo dole) ubil jeho kamarád Vojta D. (vpravo) kvůli banální hádce
Autor: sch - 
23. 7. 2013
11:53

Kvůli banální hádce umlátil svého kamaráda klackem. Jeho tělo pak odtáhl do rybníka, kde se Petr V. (†21) zadusil krví a vodou. Později vyučený číšník Vojta D. (21) chtěl strhnout pozornost jiným směrem a z brutální vraždy se vykroutit. Na facebook napsal, že až vraha najde, tak ho zabije!

Brutální a nejasná vražda dělá vrásky obyvatelům Havlíčkova Brodu. Dva mladí chlapci, kamarádi, spolu často chodili do kempu u rybníka Hajdovec. Minulou středu se ale trochu napili a výlet skončil tragédií.

Vyučeného číšníka Petra V. (†21) zabil jeho stejně starý kamarád Vojta D. Ubil ho klackem po banální hádce. O dva dny později se k vraždě přiznal, soud ho už poslal do vazby.

"K činu se přiznal. Hrozí mu trest odnětí svobody na 15 až 20 let, nebo výjimečný trest. Jednalo se skutečně o velmi zanedbatelný spor, jehož motiv teď nemůžeme zveřejnit,“ uvedl Blesku šéf krajských kriminalistů Pavel Kubiš.

Chtěl se vykroutit

Vojtěchovi jeho čin nejspíš došel a chtěl se z celé tragédie vykroutit. Možná by se mu to povedlo. „Nechtěli jsme tomu ale věřit. Na sociální síti psal, že až se dozví, kdo to jeho kamarádovi udělal, tak ho zabije. Možná tím chtěl od sebe odpoutat pozornost. Hlava mi to nebere. Byl prostě jinej a asi jsme ho dost dobře neznali," řekla v rozhovoru pro Deník vrahova kamarádka Kateřina.

Smrt za 500 korun?!

Proč to jednadvacetiletý číšník udělal, policisté zatím netuší, nad případem je proto několik otazníků. Vojta svého kamaráda nejdříve ubil klackem, pak ho svlékl z košile, ukradl mu mobil a peněženku, ve které bylo 500 korun.

sariiiis ( 24. července 2013 08:15 )

drž hubu péťa nebyl parchant a co je jiná doba,každej má svůj styl a názor a jedna fotka nic neznamená je to jen fotka a a ni si ho neznal!!

zlobivka1986 ( 23. července 2013 15:02 )

Pokud nespáchá sebevraždu tak je to lhář a srab. Jsem zvědavá na borce.

cuoresportivo ( 23. července 2013 12:20 )

Takže logicky teraz má nasledovať samovražda. Má moju plnú dôveru, snáď sa mu vydarí a splní svoj sľub !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud