Pes zaútočil na Honzíka (5): Matka ho bránila vlastním tělem

Autor: Jana Ulrichová, Kjos - 
6. 3. 2012
14:18

Vlastním tělem bránila před útočícím psem svého syna Honzíka (5) Eva Nedbalová z Čeradic na Lounsku. Mohutný americký buldok, který svému majiteli utekl, je napadl na zastávce, když čekali na autobus. Oba je pokousal.

„Nevím, co ho vyprovokovalo. Nejdřív synovi olizoval ruku a pak najednou začal útočit,“ řekla napadená žena. Napřed se prý snažila vzít syna do náruče, pak ho vysadila na lavičku a sama tam vyskočila také. Pes ale na ně útočil dál.

„Stáhl nás dolů. Nakonec jsem syna povalila na zem a zakryla ho vlastním tělem,“ popsala matka. Blesku ukázala podlitiny po celém těle a rány, které jí museli na chirurgii sešít. „Ještě teď se z toho třesu,“ dodala. Zraněný byl i Honzík, kterému se pes zakousl do stehna. Poranil mu také bok a natrhl ucho.

Nepomohly ani rány klackem

Oběma napadeným přiběhl na pomoc Tomáš Berky, který na dvoře zaslechl křik. Útočící zvíře se mu ale zastavit nepodařilo, i když ho několikrát přetáhl přes hlavu klackem. Naštěstí v tu chvíli přijel autobus, ve kterém se napadení schovali.

Pes nemá v pořádku doklady

Pes skončil v karanténě v útulku v Jimlíně, kde ho vyšetřil veterinář. Ukázalo se totiž, že jeho majitel nemá v pořádku ani očkovací průkaz, a tak není jasné, zda je zvíře v pořádku. To ukáží teprve další testy, které bude muset podstoupit. Případ vyšetřují policisté. Ti také rozhodnou o dalším osudu psa.

Video Žena, kterou napadl pes, ukazuje, kde všude ji pokousal - Jana Ulrichová

jjana24 ( 7. března 2012 07:43 )

To já vím. Mám dva kolegy cikány. Oba jsou hodně cítit. Ikdyž se ráno pravidelně sprchujou a navoní, po pár hodinách smrdí jak fretky. Neurážím je, ví to o sobě, ale nic jim nepomáhá. Když to vadí lidem v okolí, tak co psům co maj lepší čich. Jo a ještě je známý, že se bojí zvířat. Tak to pes taky cejtí.

komodor ( 6. března 2012 22:09 )

jahodove_ticho ( 6. března 2012 21:05 )

tahle diskuze asi nevydrží dlouho no co, pes je zjevně bílej a nemá rád černou. evidentní psí rasismus. to bude oříšek pro soudy

spoon ( 6. března 2012 20:42 )

Býci nemají rádi červenou a psi černou.....

1orionka ( 6. března 2012 20:40 )

Pěkně je to napsane,vlastnim american bulldog a je to super pes..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud