Dan zemřel kvůli pirátům, předtím kouřil trávu

Autor: jaj, Jan Doležal - 
24. 6. 2011
12:43

Kauza silničních pirátů v sportovních vozech Nissan GTR v květnu otřásla Českem. Kvůli závodění těchto tunningových aut zemřel mladý řidič Daniel (†25) a jeho přítelkyně Mirka (22) skončila v nemocni s vážnými zraněními. Toxikologické testy prokázaly, že Dan měl v krvi THC. Kouřil tedy marihuanu.

Expertizy z oboru toxikologie prokázaly, že Daniel Ryčl, jediná oběť tragické havárie, měl v okamžiku nehody v těle THC – psychoaktivní látku, která se nachází v marihuaně. „Látka THC se ukládá v tucích organismu a způsobuje euforické stavy. V těle ale vydrží delší dobu, tudíž to nemusí nutně znamenat, že si řidič dal cigaretu marihuany těsně před jízdou. Mohl ji vykouřit klidně dva tři dny předtím,“ řekl Blesk.cz Pavel Plaček, ředitel občanského sdružení Semiramis, které se zabývá protidrogovou prevencí.

„Vyšetřování nehody stále probíhá, čekáme na výsledky expertiz z oboru dopravy,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Dan zemřel 21. května , když se jeho vůz vyhýbal sportovním nissanům na silnici R7 u Slaného, které vjely do jeho jízdním pruhu. Šoféři se vraceli z tuningového srazu. Policie obvinila ruského podnikatele Igora B., u nehody byl také zastupitel Prahy 7 Tomáš Vavřinec. Ten vystupuje jako svědek.

kdoasi ( 30. června 2011 15:48 )

Jo, přesně tak...co jsme čekali, je tady. Vina se hodí na mrtvýho, tomu to neublíží...živý (a bohatý) je z toho třeba vysekat...by jeden blil

liskabystrouska ( 25. června 2011 19:27 )

tak by měli hlavně vyšetřit ty debily co se předjížděli.

vseznaleksenior ( 25. června 2011 18:30 )

Ostatně jak již bylo podotknuto.Poněkud udivuje, že zprávy které by měly být předmětem lékařského tajemství, snad i služebního tajemství Policie se takhle dostávají ven

vseznaleksenior ( 25. června 2011 18:29 )

tak ho ještě takhle nějak očernit... Mně se to teda nelíbí

crakazasecrak ( 25. června 2011 13:35 )

ale smetli ho ti č ur a ci!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud