Opilec poslal na vodu loď i se spícím kapitánem

Ilustrační foto
Autor: puk, koj - 
24. 9. 2010
19:34

Opravdu kuriózní úkol plnili včera ve tři ráno pražští policisté. Lodní sirénou je totiž přivolal kapitán lodi, která vozí návštěvníky do pražské zoo. Opilý kolemjdoucí se chtěl pobavit, tak loď odvázal a ponechal osudu. Kapitán byl právě v říši snů, když zaznamenal pohyb lodi.

Ta se povážlivě vzdalovala od náplavky. „Vyběhl na palubu a snažil se nastartovat motor. Nepodařilo se, tak zapnul maják a volal o pomoc,“ popsala Blesku policejní mluvčí Eva Kropáčová. Policistům se podařilo muže pomocí kotvících lan přitáhnout zpět ke břehu.

Podle popisu kapitána pak chytili muže (36), který ho odvázal. Měl v dechu 1,96 promile! Teď srandistovi hrozí až dva roky za mřížemi za výtržnictví. Je ale možné, že se trestný čin překvalifikuje na obecné ohrožení.

V neděli do Troji poplujete naposled

Útok výtržníka se stal jen tři dny před zakončením první sezony nové linky Pražské paroplavební společnosti z Čechova nábřeží do zoologické zahrady a zpět. První loď na této lince vyplula letos v květnu. Cesta do zoo po Vltavě stojí děti do 12 let 60 Kč, dospělé 100 Kč.

popi12 ( 25. září 2010 00:15 )

Česká filharmonie má zase z ostudy kabát. Výtržníkem je totiž jeden z jejích bubeníků. Zase budou hrát na schodech, až ho budou soudit?

djaba ( 24. září 2010 21:38 )

To neumí kapitán nastartovat motor ? Navíc jsem něco zaslechl na Nově o kotvě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud