Čech z potopeného tankeru: Šanci přežít měl mizivou

Kolem lodi s kyselinou zasahovalo množství dalších plavidel
Autor: INT, oj - 
13. 1. 2011
09:04

Tanker převážející 2 400 tun kyseliny sírové se potopil v německé spolkové zemi Porýní-Falc. Po nehodě na Rýnu nedaleko obce St. Goarshausen jsou pohřešovaní dva ze čtyř členů posádky, po kterých záchranáři pátrají v rozvodněné řece. Podle dostupných informací je jeden z pohřešovaných Čech. Zatím není jasné, zda do řeky něco z nákladu uniklo. Do akce je nasazen i vrtulník.

"Dva členové posádky byli zachráněni, ale další dva jsou nezvěstní," potvrdil mluvčí říční policie Paul-Heinz Meurisch. Agentura DPA ráno napsala, že voda v řece má čtyři stupně Celsia, a případní trosečníci tak neměli šanci ve vodě dlouho přežít.

Další dva ze čtyř členů posádky byli z lodi zachráněni a převezeni do nemocnice. Loď havarovala 60 kilometrů od Mohuče. Policie Rýn pro lodní dopravu uzavřela a společně s hasiči se snaží loď zajistit před únikem kyseliny. Kyselina sírová může být do smíchání s vodou velice agresivní. Zda-li uniká, zatím není jasné. Havarované plavidlo má dvojitý plášť a není důvod se domnívat, že kyselina uniká do moře, uvedl však policejní mluvčí.

Nehoda se stala nedaleko města St. Goarshausen, asi 30 kilometrů jižně od Koblenze. Stometrová loď se převrátila na místě pověstném lodními nehodami, u skály Lorelei. Je to nejužší místo Evropského veletoku, které je nechvalně proslulé zrádnými proudy.

Přesná příčina havárie zatím ale není jasná. Řeka je ale rozvodněná tajícím sněhem, což v nehodě mohlo sehrát svoji roli.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

popocatepetl ( 13. ledna 2011 16:28 )

To bohužel neznamená, že neuniká do řeky.

popocatepetl ( 13. ledna 2011 16:28 )

"Havarované plavidlo má dvojitý plášť a není důvod se domnívat, že kyselina uniká do moře, uvedl však policejní mluvčí." S ohledem na to, že od místa havárie to Rýn má k moři ještě cca 400km, opravdu není důvod se domnívat, že kyselina do moře uniká.

1912 ( 13. ledna 2011 10:45 )

Vždyt řeky ,kanály jsou tak čisté v Německu a nyní ta katastrofa znám to tam nebot po mnoho let jezdila s manželem na lodi po řekách i kanálech EU škoda

janedo ( 13. ledna 2011 10:25 )

vždy nalít opatrně kyselinu do vody a ne opačně !

janedo ( 13. ledna 2011 10:25 )

vždy nalít opatrně kyselinu do vody a ne opačně !

Zobrazit celou diskusi
Další videa