Valšov na Bruntálsku: Vlak se srazil s kamionem

Ilustrační foto
Autor: hto, Mediafax - 
26. 9. 2010
09:30

AKTUALIZACE 11.00 - V neděli ráno se srazil vlak s kamionem u Valšova na Bruntálsku. Podle policie jsou na místě ranění. Provoz na trati mezi Olomoucí a Opavou se zastavil.

U Valšova na Bruntálsku došlo ke srážce vlaku s kamionem. Podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdeli bylo zraněno pět lidí - řidič nákladního vozu, strojvedoucí, průvodčí a dva cestující.

"Nehoda se stala na silnici číslo 45, spojující Bruntál a Olomouc. Kamion jel zřejmě ve směru na Olomouc stejně jako motorový osobní vlak se třemi vozy. Po srážce zůstaly mimo koleje první vůz vlaku s řídící jednotkou a druhý vůz," popsal kolizi mluvčí.

Místo nehody je neprůjezdné

Ze zavinění nehody policisté podezřívají devětapadesátiletého Chorvata, který řídil kamion švédské společnosti. "Nerespektoval světelné znamení a vjel na železniční přejezd," řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková. Dodala, že šofér, desetileté dítě a čtyřiatřicetiletá průvodčí utrpěli středně těžká zranění. Strojvedoucí a cestující jsou zraněni lehce.

Silnice i železniční trať jsou po nehodě stále neprůjezdné. Pro automobilovou dopravu vede objížďka přes Moravskoslezský Kočov.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Zobrazit celou diskusi
Další videa